Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns
SARIYER KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Meteoroloji tarafından yapılan kar uyarısı sonrasında Sarıyer Belediyesi ekipleri vatandaşların yağıştan olumsuz şekilde etkilenmemesi için çalışmalara başladı. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan programa göre Sarıyer’de nöbetçi ekipler 7/24 hizmet verecek.

Sarıyer Belediyesi, yaklaşan yoğun kar yağışı öncesi karla mücadele çalışmalarını tamamladı. Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bölgedeki muhtarlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarına torbalanmış tuz dağıtımı yaptı.Bu yıl da tam donanımlı araçlar ve ekiplerle vatandaşların kışı rahat ve konforlu bir şekilde geçirmeleri için hazırlıklar yapıldı. Beklenen yoğun kar yağışıyla müdahale etmek için üç bölgede nöbetçi ekipleri hazır tutan müdürlük, ihtiyaç dahilinde ekip sayısını artırarak 38 mahalleye hizmet verecek.

MÜDÜRLÜKLER KOORDİNELİ ÇALIŞACAK

Kriz masasında görev alacak olan sağlık personeli yolların kapanması durumunda muayeneye gidemeyen hastalar için evde bakım hizmeti verecek. Zorlu hava koşullarını ve bölgenin engebeli, dar sokaklarını göz önünde bulundurarak, belediye ambulanslarının donanımları tamamlamış bir şekilde teyakkuzda ve göreve hazır halde bulunuyor. Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı motorize ekipler de hasta taşıma ve ilaç yardımına katılacak. Park ve Bahçeler Müdürlüğü olağanüstü hava koşullarında ağaç yıkılma riskine karşı hazır halde bulunurken,  temizlik personelleri de Sarıyerliler için çalışacak.

MİNİK DOSTLARIMIZI UNUTMADIK

Veteriner İşleri Müdürlüğü de sokak hayvanları için önlemini aldı. 23.00’e kadar nöbette olacak ekipler, 27 besleme noktasına bırakılan mama sayısını iki katına çıkararak çalışmalarına hız verdi.