SARIYER BELEDİYESİ
İletişim   Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns
Kadın Voleybol Takımı

SARIYER BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ

Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü, 1990 yılında İstanbul’un Sarıyer ilçesinde kurulmuştur. 8 farklı spor dalının (voleybol, kız futbol, futbol, judo, karate, teakwondo, basketbol, yüzme) altyapı çalışma standartlarınca yeni sistemler geliştiren kulübümüz, yenilikçi uygulamalar sayesinde sektöründe öncü bir konumdadır. 2009 yılında Sarıyer Belediye Başkanı olan Şükrü Genç’in verdiği büyük desteklerle kulübümüz, üst liglerde faaliyet göstermiş ve tüm branşlarda birçok başarı elde etmiştir. Şükrü Genç, aynı zamanda 30. yılında olan kulübün Onursal Başkanı’dır.

AMACIMIZ; Sarıyer halkının spor alanında yeteneklerini değerlendirmek, halkımız ve geleceğimiz olan çocuklarımız için sosyal bir ortam oluşturmak, çocuklarımızın sağlıklı nesiller olarak yetişmelerini desteklemektir.

YÖNETİM KURULU

Şükrü Genç - Onursal Başkan

Hayrettin Dereli - Kulüp Başkanı

Cengiz Erdem - As Başkan

Nadir Günday - Yönetim Kurulu Üyesi

Serdar Sarıakçalı - Yönetim Kurulu Üyesi

Sibel Akı Helvacıoğlu - Yönetim Kurulu Üyesi

Ersin Şahin - Yönetim Kurulu Üyesi

Selma Cabbas - Yönetim Kurulu Üyesi

Hamdi Ömür Ulutan - Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet Serdar Çetin - Yönetim Kurulu Üyesi

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ;
SARIYER BELEDİYESPOR KADIN VOLEYBOL A TAKIMI

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 2009 seçimiyle başkan olmasının akabinde kulübün Kadın Voleybol A Takımı, Sosyal Sorumluluk çalışmasıyla kadın ve çocuklara yönelik bir projeye dönüşmüştür. Bu projede Kadın Voleybol Takımı olarak amacımız; Türk Kadını’nın gücünü, “Kadın İsterse Yapar” ve “Kadın Öğrenirse Çocuk da Öğrenir” ilkeleriyle tüm dünyada rol model olmak. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak,  onların sosyal gelişimlerine yardımcı olmak, çocukları spora teşvik ederek sağlıklı bir birey olmalarını sağlamak, voleybol sporu sayesinde takım çalışmasını öğrenmelerinde rol model olmak, mücadele ruhlarını geliştirmek, azim, kararlılık, yaratıcı düşünce ve cesareti, çalışma disiplini ve irade gücü ile birleştirerek nasıl başarı kazanılabileceğini öğretmeye yardımcı olmaktır. Son 3 sezon 1. Lig’de mücadele eden takımımız, bu sezon (2019/20) Play Off’larda kendi grubunu namağlup lider tamamlayarak Sultanlar Ligi’ne yükselmeye hak kazanmıştır.

A TAKIM BAŞARILARIMIZ

2009 – 2010 / Bölgesel Lig Şampiyonluğu

2010 – 2011 / 3. Lig Şampiyonluğu

2011 – 2012 / 2. Lig Final Grubu Şampiyonu

2012 – 2013 / Play – Off

2013 – 2014 / Play – Out

2014 – 2015 / Avrupa Kupası için Play – Off

2015 – 2016 / Avrupa Kupası için Play – Off

2016 – 2017 / Play – Out

2017 – 2018 / 1. Lig YARI FİNAL Play Off

2018 – 2019 / 1. Lig FİNAL Play Off

2019 -2020 / 1. Lig Playoff Şampiyonluğu ve Sultanlar Ligine Yükselme

2020 - 2021 / Sultanlar Ligi 12. Sıra

 

GÜCÜMÜZ ALTYAPIMIZ

Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü olarak önceliğimiz altyapımızdır. Şüphesiz ki sağlam bir oluşum, sağlam bir altyapıdan gelir. Sayısız başarılar, milli takıma, diğer kulüplere seçilen veya A takımımıza yükselttiğimiz oyuncular, geleceğimizin aydınlanması yolunda bir ışık oluşturmuştur. Her zaman sosyal sorumluluk olarak gördüğümüz takımlarımız doğrultusunda çocuklarımıza sporu aşılamak, onları topluma faydalı ve ahlaklı bireyler olarak yetiştirmek ve özellikle Kadın öğrenirse çocuk da öğrenir mantığıyla kız çocuklarımızın, kadınlarımızın yaşamın her alanında olduğu gibi sporda da ciddi ölçüde yerinin olduğunu göstermek öncelikli değerlerimizdir.

KULÜP ADRESİ:

Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi

Çamlıtepe Mah. Akgün Cad. No:1, K:1, Derbent – Sarıyer / İSTANBUL

Telefon: 0212 271 0631 (Faks)