SARIYER BELEDİYESİ
İletişim   Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
egitim-
EĞİTİM
SARIYER 95

Hollanda merkezli Bernard van Leer Vakfı öncülüğünde başlatılan ‘Sarıyer95’ projesi, dünyaya 95 santim boyundan bakan bir çocuğun gözünden daha yaşanılabilir bir kent tasarlamayı planlıyor. Sarıyer Belediyesi’ de geçtiğimiz yıllarda gönüllü ailelerle başlattığı projenin üzerine her geçen gün yenilikler ekleyerek devam ettiriyor. Sosyal destekte, annenin gebeliğinden çocuğun 3 yaşına kadar olan süreci, sosyal uzmanlar tarafından evlere yapılacak olan ziyaretlerle şekillendirmeye yardımcı oluyor. Bu kapsamda, tek tek evleri ziyaret eden uzmanlar anne ve babalara beslenme, sağlık, bakım, doğum sonrası depresyon, çocuk ve beyin gelişimi konularında bilgiler veriyor. Daha sonra aileler ve çocuklar bu bilgiler kapsamında kullanabilecekleri eğitsel malzemelerle destekleniyor.

ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ

Her yaş grubu için uygun eğitim programımızda;

• Öğrenmeye ilgi uyandıran neşeli ortam 
• Profesyonel tekniklerle aktif eğitim 
• Altı yaş ilköğretime hazırlık 
• Yabancı dil eğitimi 
• Psikolojik danışmanlık ve rehberlik 
• Branş dersleri ( jimnastik, beceri koordinasyon, halk oyunları, yaratıcı drama) 
 

ŞUBELER:

1-ÇAYIRBAŞI NESLİCAN TAY ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Adres: Bahçeköy yolu caddesi no:96

Telefon: 0212 338 41 08

 2-BAHÇEKÖY MEHMET SÖNMEZ ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Adres: Bahçeköy yeni mahalle Yukarı dere sokak no:7

Telefon: 0212 338 41 06

3-MADEN YUNUS EMRE ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Adres: Maden Mahallesi Yunus Emre Cad. No:66
Telefon:
0212 338 41 03

4- FERAHEVLER DOĞAN CÜCELOĞLU ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Adres: Ferahevler Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi Yıldız Tepe Sokak 35/2
Telefon: 0212 338 41 04

5- AYAZAĞA LOTUS ÇİÇEĞİ ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Adres: Şehit Naci Canan Tuncer Sokak (Cumhuriyet Parkı içi)
Telefon: 0212
338 41 07

6- KASAPÇAYIRI DİLEK TERİMER ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Adres: Mavramoloz Sokak No:10 (Medya Kent Sitesi Yanı)
Telefon: 444 1 722

 

 

7- DERBENT SÜMEYYE BOYACI ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Adres: Güngör Sokak No:14
Telefon: 444 1 722

8- REŞİTPAŞA HALİT AYAR ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Adres: Reşitpaşa Mezarlığı Yanı Bayram Sokak No: 2
Telefon: 444 1 722

9- BÜYÜKDERE AÇELYA ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Adres: Büyükdere Mahallesi Çayırbaşı Caddesi No:22
Telefon: 444 1 722

10- HUZUR DEFNE YAZICIOĞLU ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Adres: Huzur Mahallesi Cumhuriyet ve Demokrasi Caddesi no:6
Telefon: 444 1 722

SAGEM.

SARIYER BELEDİYESİ GENÇLİK EĞİTİM MERKEZİ (SAGEM)

Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi, 7-14 yaş aralığındaki tüm sınıf düzeylerindeki çocukları ve ailelerini çağın gereksinimleri kapsamında desteklemek, yaşadıkları kentin eğitsel ve sosyal alanlarda getirdiği ihtiyaçları karşılamak ve bu alanlarda fırsat eşitliğine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur. SAGEM, 11 şubesiyle ücretsiz hizmet veren, sosyal çalışmalar alanında özgün ve örnek bir eğitim projesidir.

SAGEM’lerde öğrencilerin okul müfredatı kapsamında aldıkları temel eğitimde desteklenmeleri ve geliştirilmelerine yönelik temel ders desteği sağlamaktadır.

 • Türkçe,
 • Matematik,
 • İngilizce,
 • Fen Bilimleri,
 • Sosyal Bilimler,
 • T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük

Çocuğun öncelikli yararını gözeten çalışmalar yürütmeyi, çocuk ve insan hakları konularında farkındalık yaratmayı ilke edinen SAGEM, çocukların kendilerini özgürce ifade edebilecekleri ve yaratıcı güçlerinin desteklendiği ortamı sunmaya, çağdaş ve nitelikli eğitim öğretim yöntemlerini uygulamaya önem vermektedir.

SAGEM, çocuğun yaratıcılığını, yeteneklerini, ilgi ve ihtiyaçlarını önemseyerek; çocuğun kişisel ve sosyal gelişimini desteklemek amacıyla temel derslerin yanı sıra;

 • Görsel Sanatlar,
 • Yaratıcı Drama,
 • Bilgisayar,
 • Okuma Yazma Atölyesi,
 • Çocuk Hakları Atölyesi çalışmaları yürütmektedir.

 

Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi, çocukların bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine destek vermeyi hayatın her alanında sürdürmek ve ailenin eğitimdeki yerini pekiştirerek güçlendirmek adına ailelerine yönelik;

 • Okuma Yazma Eğitimi,
 • Açık Öğretim dersleri,
 • Bilgisayar Eğitimi
 • İngilizce kursları
 • Resim Kursu
 • Kadın Sağlığı Eğitimi
 • Kültürel Geziler

Çalışmaları yürütmekte, yetişkinlerin ihtiyaç duyduğu belirlenen alanlarda, gönüllü kurumlarla iş birliği içerisinde olarak destek sağlamaktadır.

Tüm eğitim öğretim çalışmalarının yanı sıra, SAGEM bünyesinde bulunan Psikolojik Danışmanlık Birimi; SAGEM’den faydalanan çocuklara ve yetişkinlere yönelik bireysel danışmanlık, rehberlik çalışmaları ve önleyici koruyucu eğitim çalışmaları da yürütmektedir.

SARIYER BELEDİYESİ İLETİŞİM 444 1 722

SAGEM SOSYAL MEDYA HESAPLARI

FACEBOOK: SAGEM SARIYER BELEDİYESİ

INSTAGRAM: @sagemsariyerbelediyesi

YOUTUBE: SAGEM - SARIYER BELEDİYESİ GENÇLİK EĞİTİM MERKEZİ

 

SARIYER AKADEMİ

Sarıyer Akademi, Sarıyer Belediyesi tarafından 2015 Ağustos ayında Yaşar Kemal Kültür Merkezinde kurulmuştur.

Sarıyer Akademi; LGS, YKS (TYT-AYT), rehberlik çalışmaları ile öğretmen eğitimlerinin yapıldığı, ücretsiz hizmet veren bir eğitim merkezidir. Sarıyer Akademi, okulu devam eden veya mezun olan öğrencilerimize sınıf düzeyinde eksikliklerini tamamlama ve onları bir üst eğitim kurumlarına hazırlama amacındadır. Alanında uzman yönetici ve öğretmen kadrosu; çalışmalarını, çağdaş eğitim kapsamında, modern öğretim yöntem ve teknikleri ile teknolojik ortamlarda gerçekleştirmektedir.

Ayrıntılı bilgi için Sarıyer Akademi'nin web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

 

KIZ KONUKEVİ

Altı katlı kız konukevi, 122 öğrenciye aile ortamı sunmaktadır. Konukevinde 4'er ve 2'şer kişilik 31 oda bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin rahatlıkla ders çalışabilecekleri etüt odaları ve kesintisiz internet kullanabilecekleri bilgisayar odası mevcuttur. Konukevi 24 saat güvenlik kamerası ile izlenmektedir.

 

Adres:Cumhuriyet Meydanı. İnönü Cad. No: 10 
Telefon: 0212 - 226 16 39
Faks: 0212 - 226 45 26

 

EĞİTİM YARDIMI

Maddi imkanı kısıtlı durumda bulunan ailelerin ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören çocuklarına her yıl eğitim yardımı verilmektedir. Bu kapsamda  5 bin öğrenciye verilen yardım, 7 bin 500 öğrenciye çıkarılmıştır. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından sağlanan eğitim yardımına başvurular her yıl eylül ayı içerisinde başlamaktadır. 

EĞİTİM YARDIMI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:  

1-    Öğrenci belgesi
2-    Öğrenci kimlik fotokopisi
3-    Anne, baba ya da vasinin kimlik fotokopisi
4-    Bilim, sanat, spor vb. alanda derece varsa belgesi
5-    Ailede engelli varsa engelli raporu

OKULLARA YAPILAN ÇALIŞMALAR

Gelecek Benim, Ben Geleceğim sloganı ile başlattılan proje doğrultusunda ilçe okullarına; boya badana, okul içi ve bahçe aksamları, spor sahaları ve malzemeleri, okul içi ve bahçe temizliği, bakım onarım, çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmaları gibi çeşitli alanlarda destekler verilmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bilgisi dâhilinde yapılan çalışmaların temel amacı, çocukların daha iyi fiziki şartlarda eğitim almalarına olanak sağlamak ve öğretmenler ile okul idarecilerinin lojistik sorunlar ile uğraşmak yerine eğitime odaklanmalarına imkan sunmaktır.

EĞİTİM HİZMETLERİ

Yerel yönetim anlayışımız doğrultusunda kentsel gelişim ve dönüşümü, sadece kum-tuğla-çakıl-demir-çimento-hafriyat olarak değil, her alanda, insani yatırımlar, kültürel, sanatsal, eğitim alanlarında da yapılan hizmetler olarak anlıyoruz. Saydığımız alanlar içerisinde ise en üst sırayı şüphesiz eğitim almaktadır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine yardımcı kurumlar oluşturmak, daha iyi şartlarda eğitim almalarına imkân sağlamak, zihinsel ve fiziksel gelişimlerine destek olmak için birçok alanda destek olunmaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular İçin Tıklayınız