ALTYAPI | SARIYER BELEDİYESİ
İletişim  
Sarıyer Belediyesi
altyapi-
ALTYAPI

ALTYAPI HİZMETLERİ

İlçe sınırlarımız içerisinde, tüm mahallelere ait alt yapı ihtiyaçlarının tespit edilmesi, özellikle olumsuz hava şartlarında oluşan sorunların giderilmesi, vatandaşlardan gelen müracaatların mahallinde tetkik edilmesi ve çözümü için gerekli çalışmaların başlatılması Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır.

ASFALT ÇALIŞMALARI

Sarıyer Belediyesi’ne bağlı ekipler, Sarıyerlilerin hayatını kolaylaştırmak için dört bir yandan altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Asfalt çalışmaları program dahilinde ve ihtiyaç durumu göz önüne alınarak devam etmektedir.

DUVAR ÇALIŞMALARI

Mahallelerimizde toplu taşıma araçlarına hizmet veren yollarda istinat duvarı ve yol düzenleme çalışmaları yapılmaktadır. Program ve ihtiyaç dahilinde istinat duvarlarları, gerek belediyemiz işgücü, gerek yüklenici firmalar, gerekse “Vatandaş – Belediye" iş birliği ile gerçekleştirilmektedir.

YAĞMUR SUYU KANALI ÇALIŞMALARI

Muhtelif kesitlerde ve metrajlarda çok sayıda lokasyonda yağmur suyu kanal çalışmaları ve drenaj uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

MERDİVEN ÇALIŞMALARI

Sarıyer’in çok engebeli morfolojik ve topografik yapısından kaynaklı motorlu araç erişimine uygun olmayan yollarda çok sayıda yeni merdiven çalışmaları yapılmakta, eskiyerek kullanılamaz hale gelen merdivenler kaplanmakta ve engelli erişimine uygun hale getirilerek yeniden düzenlenmektedir.

KORKULUK ve YOL BOYAMA ÇALIŞMALARI

İlçenin engebeli coğrafi yapısından dolayı özellikle yaşlılar ve çocukların güvenli ulaşımı için önemli olan; merdiven ve duvar üzeri korkuluk, tutamak, ferforje, hasır çelik korkuluk, yol bariyeri imalat-montaj ve boya çalışmaları ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmeye devam edilmektedir.

BACA- IZGARA ÇALIŞMALARI

İklim koşullarının bölgemizdeki etkileri de göz önünde bulundurularak taşkınları önlemek üzere yağmursuyu kanalı ve bunlara ait baca ve ızgaralarda rutin temizlikler yapılarak sistemler çalışır vaziyette tutulmaktadır.

TRETUVAR - YOL DÜZENLEME

Güvenli bir ulaşım için yaya yolunu araç yolundan ayırmak ve araç trafiğini rahatlatmak için çalışmalar yapılmaya devam etmektedir.  

 

 

İMARLI YOL ÇALIŞMASI

Köyler Bölgesi'nin kent erişimini sağlayan noktalarda yeni imar yolları açma ve mevcut imar planlı yollarının genişletme çalışmalarına devam edilmektedir. Bunun yanında çıkmaz sokak olup gerek vatandaşların, gerekse kamuya ait araçların (itfaiye, ambulans vb.) erişiminde büyük sorun yaratan bölgeler tespit edilerek, bu bölgelerin ulaşıma açılması için çalışmalar yapılmaktadır.