Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns
HABERLER
YASAK KALKTI DÜĞÜNLER BAŞLADI
  03.07.2020
Covid19 nedeniyle iptal olan etkinliklerin başında düğünler vardı. Aylardır sınırlı sayıdaki misafirlerle Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde sadece nikâh kıyabilen çiftler, yasakların 1 Temmuz’da kalkmasıyla birlikte hayallerindeki gibi olmasa da düğünlerini yapmaya başladı.
SANAT DOLU BİR MOLA: SAKIP SABANCI MÜZESİ
  03.07.2020
Tarihi ile bizleri büyüleyen Sarıyer, İstanbul’da müzelere en çok ev sahipliği yapan ilçeler arasında yer alıyor. Müzelerin yeniden hizmet vermeye başladığı şu günlerde sizler için ortaya çıkan atmosferi gözlemlemek adına geleneksel ve çağdaş sanatın buluştuğu Sakıp Sabancı Müzesi’nin yolunu tuttuk.
KİTAPLAR SOSYAL MESAFEYE UYGUN OKUNUYOR
  30.06.2020
Yeni tip Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında yaklaşık 3 aydır kapalı olan Demirtaş Ceyhun Halk Kütüphanesi yeniden hizmet vermeye başladı. Belirlenen kurallar ve alınan önlemler çerçevesinde okuyucularla buluşan kütüphanede maske ve sosyal mesafe kuralları sıkı bir şekilde uygulanıyor.
ESNAF “YENİ NORMAL”İ YORUMLUYOR
  22.06.2020
SARIYER AKADEMİ’DE SOSYAL MESAFELİ SINAV
  22.06.2020
GENELGE SONRASI İLK NİKAH
  16.06.2020
İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine, "Nikah Merasimlerinde Uygulanacak Tedbirler" konulu genelge göndermesinin ardından Sarıyer’de ilk nikahlar kıyıldı. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde belirlenen kurallarla kıyılan nikahlara katılanların arasında ünlü isimler de vardı.
SPOR SALONLARI AÇIK HAVAYA TAŞINDI
  12.06.2020
Koronavirüs salgınının yayılması ile Türkiye Salon Sporları Platformu; alınan tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle, geçici süreyle spor faaliyetlerine ara verdi. Sarıyer Belediyesi 15 Haziran itibari ile spor yapmak isteyen vatandaşları mağdur etmemek için bütün ekipmanları SARFİT Poligon Spor Merkezi’nin bahçesine taşıdı. Gerekli tüm önlemlerin alındığı bahçede üyeler açık havada spor yapabilecek.
SARIYER'İN YOLLARI DÜZENLENİYOR
  09.06.2020
Sarıyer’in farklı bölgelerinde eskiyen ve bozulan yolları yenileyen Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, normalleşme süreci kapsamında çalışmalarına hız verdi.
SARIYER’DE NORMALLEŞME BİLANÇOSU
  08.06.2020
Koronavirüs önlemlerinden sonra yasaksız ilk hafta sonunda vatandaşlar sahillere ve parklara akın etti. Pandemi sürecinde insanların eve kapanmasıyla kendine gelen doğa, çevre magandaları tarafından yine katledildi. Konuyla alakalı açıklama yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “ Temizleyen var ne de olsa diyerek bize emanet edilen doğamızı bu şekilde kirletmek vicdan meselesi” dedi. Ekipler, sahillerden ve parklardan toplam 7 buçuk ton çöp topladı.
ÇEVRE GÜNÜ’NDE DOĞA TEMİZLİĞİ
  05.06.2020
Sarıyer Belediyesi, Gapa, SPX mağaza, Macera Sever programı ve Haliç Üniversitesi öğrencileri Dünya Çevre Günü’nde doğayı plastikten arındırma konusunda farkındalık yaratmak için Sarıyer Kısırkaya Plajı'nda bir araya geldi. Etkinlikte bir saate yakın sürede onlarca torba çöp toplandı.