SARIYER BELEDİYESİ
İletişim   Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns
HABERLER
BAŞKAN GENÇ OKULLAR İÇİN KOLLARI SIVADI
  08.12.2021
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 24 Kasım Öğretmenler Gününde ilçedeki okulları ziyaret etmesiyle “Okul İyileştirme Çalıştayları’nın” ilk adımı atıldı. Sarıyer’de katılımcı, paylaşımcı ve kapsayıcı bir yerel yönetim anlayışı benimseyen Başkan Şükrü Genç, okulların eksikliklerinin tespit edilmesi için İstinye Anadolu Lisesi’nde birim yetkilileri ile yaptığı toplantının ardından, ilk çalıştay için öğrenci ve öğretmenlerle Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bir araya geldi.
MEDYADA ENGELLİLERE SAYGI YOK
  03.12.2021
Sarıyer Belediyesi, Koç Üniversitesi ve EÇADEM, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde “Medya ve Engellilik Sempozyumu” düzenledi. Sarıyer TV Youtube kanalından canlı olarak yayınlanan sempozyuma katılan konuşmacılar, engelli bireylerin medyada tanındığını fakat saygı duyulmadığını söyledi.
OKULLARIN EKSİKLERİNİ BİTİRECEĞİZ
  01.12.2021
Geçtiğimiz 24 Kasım Öğretmenler Gününde ilçedeki okulları ziyaret eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, öğrencilere ilerleyen günlerde yeniden buluşmak için söz vermişti. Bugün Mustafa Kemal Anadolu ve İstinye Anadolu Lisesi’nde öğrencilerin ve öğretmenlerin okulla ilgili taleplerini dinleyip düzenli olarak toplantıların yapılacağını dile getiren Başkan Genç, “okulun eksiklerini düşündüğünüzden daha erken bitireceğiz” dedi.
ÖĞRETMENLER, BARIŞI VE HUZURU ÖĞRETENLER
  25.11.2021
Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Baş öğretmenliğine kabul edildiği ve 1981 yılından bu yana 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü nedeniyle Sarıyerli eğitimciler için düzenlenen yemekte bir araya geldiler. Türk Halk Müziği sanatçısı Seval Eroğlu yönetiminde sahne alan öğretmenlerden oluşan koraya eşlik eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, koristlerle birlikte eserleri seslendirdi.
HAYATLARIMIZDAN VAZGEÇMİYORUZ
  25.11.2021
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’nde Sarıyer Belediyesi’nin kadın çalışanları giderek artan erkek şiddetine tepki için ellerinde pankartlarla Büyükdere Caddesi’ne yürüdü, üstgeçide pankart astı. Kadınlar, “Haklarımızdan da hayatlarımızdan da vazgeçmiyoruz” dedi.
SARIYER ÇALIŞIYOR
  23.11.2021
ÖĞRETMENLER AÇIK HAVA KONSERİNDE EĞLENDİ
  22.11.2021
Sarıyer Belediyesi ve Tunca Derneği, Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda Öğretmenler Günü için açık hava konseri düzenledi. Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinin sahne aldığı konserde öğretmenler gönüllerince eğlendi.
BÜYÜKŞEHİR’DEN AYAZAĞA DOKUNUŞU
  15.11.2021
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sarıyer Belediyesi’nin işbirliği ile düzenleme çalışmalarının yapılacağı Sarıyer Ayazağa’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç incelemelerde bulundu. Ayazağa meydan yenilemesi kapsamında, trafik sorununa çözüm üretmenin yanı sıra vatandaşların bir araya gelip sosyalleşebilecekleri ortak bir alan da oluşturulacak.
SARIYER'DE 09.05’TE HAYAT DURDU
  10.11.2021
SARIYERLİ METE GAZOZ, BAŞKANIN KONUĞU
  09.11.2021