SARIYER BELEDİYESİ
İletişim   Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns
HABERLER
LOZAN MÜBADİLLERİ 100. YILINDA SARIYER’DE ANILDI
  28.01.2023
Doğup büyüdükleri topraklarından ayrılmak zorunda kalan Lozan Mübadilleri, Sarıyer Belediyesi ve Sarıyer Lozan Mübadilleri Derneği’nin mübadelenin 100. yıldönümü dolayısıyla düzenledikleri etkinlikte bir araya geldiler. Sarıyer meydanında denize karanfiller atarak başlayan etkinlik, Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla devam etti. Etkinliğe Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu, Sarıyer Lozan Mübadilleri Derneği Başkanı Zehra Filiz Yerebasmaz ve mübadil torunları katıldı.
UĞUR MUMCU, ÖLÜMÜNÜN 30.YILINDA ANILDI
  24.01.2023
Usta gazeteci, yazar Uğur Mumcu, ölümünün 30’uncu yıl dönümünde Sarıyer’de adının yaşatıldığı parkta anıldı. Yazar için şiirler okundu, büstü karanfillerle donatıldı.
ÇİFTÇİYE 10 TON KOMPOST GÜBRE DAĞITILDI
  20.01.2023
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ekmeğini topraktan kazanan çiftçiye verdiği sözü tuttu. Gübreye yapılan zamlar nedeniyle beli bükülen ve toprağını terk etmek zorunda kalan çiftçilere destek vermek amacıyla yola çıkılarak hazırlanan 10 ton kompost gübre Sarıyer Ziraat Odası’na kayıtlı 120 çiftçiye dağıtıldı.
SARIYER AKADEMİ VELİLERLE BULUŞTU
  16.01.2023
LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilere ücretsiz eğitim desteği veren Sarıyer Akademi yönetimi, öğrencilerin sınıf içi ders katılımları, akademik durum değerlendirmesi ve çalışma sisteminde öğrencinin yapması gerekenler konusunda bilgilendirme yapmak için velilerle bir araya geldi. Yapılan toplantıya Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’te katıldı. Genç, Akademinin öneminin altını çizerken, öğretmenlik mesleği sıradanlaşırsa ülkenin de sıradanlaşacağının vurgusunu yaptı.
NE MUTLU BİZE Kİ NÂZIM HİKMET’İMİZ VAR
  15.01.2023
7 BİN 500 ÖĞRENCİYE BURS DESTEĞİ
  12.01.2023
Geri dönüşüm çalışmaları ile sağlanan tasarruflarla ilk, orta ve lise öğrencilerine eğitim yardımı desteği sağlayan Sarıyer Belediyesi, bu yıl da toplam 7 bin 500 öğrenciye ulaştı. Burs kartları Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen buluşmayla ailelere dağıtıldı.
BASIN EMEKÇİLERİ UNUTULMADI
  11.01.2023
Sarıyer Belediyesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde yerel ve ulusal basından 150 basın mensubunu Sevgi ve Barış Teknesi’nde bir araya getirdi. Programa ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Şükrü Genç gazetecilerin gününü kutlayarak, “Gazetecilerin çalışmadığı bir an yok. Hepinizin verdiği emekleri çok iyi biliyorum” dedi. Gecede Yaşar Kemal, Uğur Mumcu, Sedat Simavi gibi unutulmaz isimler anıldı.
PAZARDAN TOPRAĞA GERİ DÖNÜŞÜM
  02.01.2023
Sarıyer Belediyesi’nin çiftçilere destek vermek amacıyla evsel organik atıklardan ürettiği doğal gübre kompostu dağıtıma hazır hale getirildi. Sarıyer genelinde kurulan 3 büyük pazardan toplanarak dönüştürülen 10 ton kompost Ocak ayında çiftçiye dağıtılacak.
PATİLİ DOSTLARIMIZ YENİ YILA “MERHABA” DEDİ
  29.12.2022
Hayvan severler yeni yılı patili dostlarımızla birlikte karşıladı. Kısırkaya’da bulunan Safiye Kaya Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’nde düzenlenen Yeni Yıl Patisi etkinliğinde, kedi ve köpeklere yeni yıl kıyafeti giydirilerek yaş mama ikram edildi. Etkinlikte hayvan ambulansının açılışı da yapıldı.
BOĞAZ’IN YENİ KÜTÜPHANESİ AÇILDI
  08.12.2022
Zengin kitap koleksiyonu ile hizmete açılan Büyükdere Kütüphanesi, konforlu çalışma alanları ve eşsiz Boğaz manzarası ile Sarıyerlilerin yeni gözdesi oldu. 14 Kasım’da açılan kütüphane daha birinci ayını doldurmadan 3 bin 400 kitapseveri ağırladı. Özellikle gençlerin akın ettiği kütüphane ziyaretçilerin iyi vakit geçirebilecekleri bir yaşam alanı olarak tasarlandı.