SARIYER BELEDİYESİ
İletişim   Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns
HABERLER
SARIYER KURBAN BAYRAMI'NA HAZIR
  19.07.2021
Kurban satış alanlarını vatandaşlar için günler öncesinden pandemi koşullarına uygun şekilde tasarlayan Sarıyer Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır. Arife günü ve bayramın ilk üç günü Sarıyer’in farklı noktalarındaki mezarlıklara ziyarete gitmek isteyen vatandaşlar için ücretsiz otobüs seferi düzenleyen Sarıyer Belediyesi, arife günü için de 10 farklı mezarlık girişinde lokum dağıttı. Bayram öncesi Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen büyük ve küçükbaş hayvan sahiplerini kurban pazarında ziyaret eden Başkan Şükrü Genç, belediye personeli için bir de kurbanlık satın aldı.
YAZ SPOR OKULLARI 12.KEZ KAPILARINI AÇTI
  14.07.2021
SARIYER’DE OKULLAR RENGÂRENK
  08.07.2021
Koronavirüs salgını ile birlikte zorlu bir eğitim döneminden geçen öğrenciler için bir sürpriz hazırlayan Sarıyer Belediyesi, okulları renklendirdi. “Sanat ile yaşamın içine dokunma” sloganıyla başlayan proje, Polisan iş birliği ile yapılıyor.
SARIYERLİ ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK PROJE
  05.07.2021
Sarıyer Ortaokulu’ndan Matematik Öğretmeni Cihat Eski ve 114 öğrencisi çok önemli bir projeye imza attı. Proje, çocuk parklarında bulunan kaydırakların ve engelli rampalarının uygunluğunun incelenmesinin yanı sıra sesli kitap çalışmasıyla da dikkat çekti. Amaç ise çocukların yaşadıkları semte duydukları sorumluluk bilincini geliştirmek.
BABALARIN HEDİYELERİ BELEDİYEDEN
  20.06.2021
Bugün 20 Haziran Pazar, yani babalar günü. Onların emeklerini bir ömür çalışsak bile ödeyemeyiz belki. Korktuğumuz, mutlu olduğumuz her anımızda sığındığımız en güvenli liman hep babamız olur. Sarıyer Belediyesi yasakların olduğu bu günlerde de babaları yalnız bırakmadı. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yazdığı mektup ve hediyeler kapı kapı dolaşılarak dağıtıldı.
SARIYER DOĞANIN TEPKİSİNE KAYITSIZ KALMADI
  15.06.2021
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, KEİ Genel Sekreteri Mıchael B. Chrıstıdes, ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell ve dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen Kireçburnu’nda deniz kirliliğine dikkat çekmek için buluştu. KEİ Genel Sekreteri Mıchael B. Chrıstıdes konuşmasında, "Karadeniz'i korumak için artık kaybedecek vaktimiz yok" dedi.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİ BİR ARADA
  10.06.2021
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve İBB Spor Müdürü İlker Öztürk, Sarıyer’de faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri yöneticileriyle buluştu. Toplantının ortak mesajı ise gençler için gerçekleştirilen spor faaliyetlerinin artarak devam etmesi oldu.
AKADEMİ YENİ ÖĞRENCİLERİNİ AÇIKLADI
  05.06.2021
Sarıyer Akademi’ye kabul sınavının sonuçları bugün Sarıyer TV’nin, Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde yaptığı canlı yayın ile açıklandı. Günlerdir heyecanla bekleyen öğrenciler, velileri ile birlikte ekran başına kitlendi. 740 öğrenciye ücretsiz eğitim veren akademi artık; yüz yüze ve uzaktan eğitimin bir araya getirildiği ‘hibrit’ sistemle, 700 öğrenciye daha ulaşacağının müjdesini verdi. Toplam başvurunun 2585 olduğu sınav ile bu yıl Sarıyer Akademi’de 1440 öğrenci eğitim görebilecek.
SUYUNA SAHİP ÇIK, GELECEĞİNİ KORU!
  05.06.2021
Bu yıl ana teması ‘Ekosistem Onarımı’ olan Dünya Çevre Günü'nde Sarıyer Belediyesi ve KRK Holding 215 ağaç dikti. SAGEM öğrencileri tarafından kurulan Su Meclisi ise manifestosunu okuyarak , “Suyuna sahip çık geleceğini koru!” mesajı verdi.
SARIYER’İN 30 YILLIK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
  04.06.2021
Sarıyer Merkez Mahallesi Meserburnu ve Piyasa Caddeleri ile Çayırbaşı Caddesinde yapılan atık su hattı çalışmaları devam ediyor. Çevre sağlığını olumsuz etkileyen atık suların boğaza girişini engellemek için yapılan 2 bin metre uzunluğundaki çalışma tamamlanınca atık sular denize karışmadan Baltalimanı Atık Su Arıtma Tesisi’ne ulaştırılacak. Çalışmaları yerinde denetleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bu bölgenin tüm atıkları denize akıyordu, artık kanallara toplandı. Geçtiğimiz dönemde çok önemsenmeyen bu çalışma, uzun yıllardır kanayan bir yarayı sonlandıracak” ifadelerini kullandı.