SARIYER BELEDİYESİ
İletişim   Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns
HABERLER
YAZ SPOR OKULLARI KAYITLARI BAŞLADI
  22.05.2023
Sarıyer Belediyesi 14. Yaz Spor Okulları için kayıtlar bugün başladı. Binlerce Sarıyerli çocuğa ücretsiz eğitimin verildiği Yaz Spor Okulları bu yıl 12 farklı branşta derslere başlayacak.
19 MAYIS SARIYER'DE COŞKUYLA KUTLANDI
  19.05.2023
Atatürk'ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Sarıyer’de coşkuyla kutlandı. Resmi çelenk sunma töreni ve bando gösterisiyle başlayan kutlamalar, Can Gox konseri ile son buldu.
TOPLUMA KATKI GÜNÜ EÇADEM’DE KUTLANDI
  11.05.2023
Sarıyer Belediyesi ve Koç Üniversitesi'nin işbirliği ile tüm hizmetlerin ücretsiz yürütüldüğü Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM), tüm dünyada aynı anda “Red Day” gününü bir festivalle kutladı.
SARIYERLİ ÇOCUKLAR 23 NİSAN’I KUTLADI
  14.04.2023
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sarıyer’de her sene olduğu gibi bu sene de coşkuyla kutlandı. 23 Nisan’ın Ramazan bayramına denk gelmesi nedeniyle erken başlayan kutlamaların ilk gününde renkli, eğitici ve eğlenceli birçok etkinlik düzenlendi. Bayram coşkusunu erken yaşayan çocuklar, ellerinde bayraklarla organik Pazar alanından Sarıyer meydana kadar yürüdü.
YA YEŞİL BİR GELECEK YA KAYNAKLARI TÜKENMİŞ BİR DÜNYA
  11.04.2023
Sarıyer Belediyesi ve Enerji İstanbul A.Ş. Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı’nı oluşturmak için ilk adımı attı. BKSM’de gerçekleşen lansmanda ki kurum arasında iş birliği protokolü imzalandı. Toplantıda konuşan uzmanlar, “ Ya yeşil bir gelecek ya da kaynakları tükenmiş bir dünya” mesajı verdi.
SARIYER AKADEMİ BAŞARI ÇITASINI YÜKSELTİYOR
  09.04.2023
Türkiye çapında yarıştığı kurumlar arasında her geçen gün bir adım daha ileri giderek eğitimde değişimin markası haline gelen Sarıyer Akademi, 2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılı Kurum Kabul Sınavı’nı kazanan öğrencilerin velileri ile bir araya geldi. Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, başarılı bir öğrencinin aldığı eğitimin sacayaklarının eğitim aldığı okuldan, öğretmenlerinden ve ailelerinden oluştuğuna vurgu yaptı.
2022 YILI FAALİYET RAPORU MECLİSTEN GEÇTİ
  07.04.2023
Sarıyer Belediyesi’nin 2022 yılında yaptığı çalışmaları içeren faaliyet raporu meclise sunuldu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in son 14 yılı da değerlendirdiği toplantıda 285 sayfalık rapor yeterli çoğunluğun sağlandığı mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.
‘ŞİLAN’ KAHRAMANLAR ARASINDA
  03.04.2023
Şilan, Proteo, Bozo, Köpük, Roca, Leo, Peter Pan, Tobaek, Tina, Tori onlar dünyanın dört bir köşesinden gelerek Kahramanmaraş merkezli depremde arama kurtarma çalışmalarına katılan can dostlarımızdan sadece birkaçı. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen depremlerin, patili kahramanlarını unutmak tabi ki imkânsız…
ALİ TEZEL ENGELLİLERİN SORULARINI YANITLADI
  28.03.2023
Sarıyer Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği konferansta Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel’i konuk etti. Engelli haklarında son durumun ve yaşanılan sorunların anlatıldığı programda dinleyicilerin soruları da yanıtlandı. Tezel’in konuşmasında dikkat çeken başlıklardan bazıları ise engellilerin çalışma hayatı, emeklilik süreçleri ve sosyal hayattaki hakları oldu.
SARIYER HALK KART DAĞITIMI BAŞLADI
  24.03.2023
Sarıyer Belediyesi Ramazan ayının başlamasıyla, yatırılan tutar karşılığında anlaşmalı marketlerden alışveriş yapmaya olanak sağlayan Sarıyer Halk Kart’ı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladı. Ayazağa Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde yapılan dağıtım töreninde vatandaşlarla bir araya gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Sizin hakkınız olanı size veriyoruz” dedi.