Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns
HABERLER
SARIYER BELEDİYESİ AİLESİ KURBAN YEMEĞİNDE BULUŞTU
  07.08.2020
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kurban Bayramı sonrasında belediye çalışanlarıyla bir araya geldi. Personeli için aldığı kurbanlığı, aynı sofrada çalışanlarıyla paylaşan Genç, “Kimsenin çalışma barışımızı bozmasına izin vermeyeceğiz” dedi.
SARIYER’DE SIKI DENETİM
  06.08.2020
İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye bağlı olarak tüm ülkede olduğu gibi Sarıyer’de de Covıd 19 tedbirleri kapsamında sıkı bir denetim gerçekleştirildi. Denetimlere polis ve jandarmanın yanı sıra Sarıyer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personellerinin de bulunduğu 45 ekip katıldı. Zabıta ekipleri ilçe genelindeki tüm pazarlar, sahiller ve piknik alanlarını kontrol etti.
SARIYERLİLER İŞKUR İLE İŞ SAHİBİ OLUYOR
  04.08.2020
KURBAN ALANINA VATANDAŞTAN TAM NOT
  31.07.2020
Vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesi için tüm hazırlıkların günler öncesinden tamamlandığı Sarıyer Belediyesi kurban satış ve kesim alanı her yıl olduğu gibi bu yıl da tam not aldı. Kurban Bayramı’nın birinci gününde kurban kesim alanında ibadetlerini yerine getiren vatandaşlar alınan önlemler için belediyeye teşekkür etti.
KORONAVİRÜS KORKUSU KAYGIYI TETİKLİYOR
  28.07.2020
Sarıyer Belediyesi Aile Danışma Merkezi (SADEM) pandemi sürecinin ardından yeniden hizmet vermeye başladı. Koronavirüs ile mücadele kapsamında, gerekli önlemlerin alındığı merkezde, uzman klinik psikologları tarafından vatandaşlara ücretsiz danışmanlık hizmeti veriliyor. Görevli psikologlar pandemi süresince en çok kaygı bozukluğu nedeniyle başvuru aldıklarını söylüyor.
KARADAN DEĞİL, MAVİDEN
  23.07.2020
İstanbul’un yeşiliyle ve mavisiyle ünlü ilçesi Sarıyer’de deniz ulaşımına dikkat çekmek ve vapur seferlerinin artırılması için etkinlik düzenlendi. ‘Karadan Değil, Maviden’ diyerek şehir hatları vapuruna binen yolcular, Sarıyer’in eşsiz kıyıların, yalıları ve manzarası eşliğinde keyifli bir yolculuğa çıktı.
AKADEMİLİ İKİ ÖĞRENCİ LGS’DE TAM PUAN ALDI
  22.07.2020
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ SARIYER'DE ANILDI
  15.07.2020
SARIYER'E FÜNİKÜLER HATTI
  13.07.2020
Rumeli Hisarüstü - Aşiyan Parkı arasında uzun süredir tamamlanmayı bekleyen füniküler hattın çalışmalarına yeniden başlandı. 0,8 km uzunluğundaki hat 2 istasyondan oluşuyor. Ulaşım süresinin 3 dakikaya düşeceği hattaki yolcu kapasitesi ise 3 bin kişi (saatte tek yön) olarak belirlendi.
2019 FAALİYET RAPORU MECLİSTEN GEÇTİ
  10.07.2020
Sarıyer Belediyesi 2019 yılı Faaliyet Raporu meclise sunuldu. Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Yaptığımız bütün işlerimizi aşkla, gönülden yapıyoruz. Sarıyer’i sevgi büyüten kocaman bir aile olarak görüyor, her yıl üzerine daha fazla mutluluk koymak için şahsım ve arkadaşlarım en iyisini yapmak için gece – gündüz çalışıyoruz” dedi. Faaliyet raporu oy çokluğuyla meclisten geçti.