SARIYER BELEDİYESİ
İletişim   Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns
HABERLER
GÜMÜŞDERELİ KADINLAR BİR ARADA
  12.05.2022
Anneler Günü ve Dünya Çiftçiler Günü Gümüşdere’de çiftçi kadınlarla birlikte kutlandı. 500 kişilik bir kahvaltıda köylülerle bir araya gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, hem anneler gününü kutladı, hem de çiftçi kadınların Sarıyer’e ve tarlalarda ürettiği ürünlerinin ulaştığı her yere ne kadar önemli bir katkı sağladıklarına değindi.
SARIYERLİ ÇOCUKLAR SUYUN İZİNİ SÜRÜYOR
  11.05.2022
TÜRKİYE’DE KADIN OLMAK
  11.05.2022
Türkiye’de kadın olmanın zorlukları Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte masaya yatırıldı. Açılış konuşmasını yapan İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Türkiye Yöneticisi Arzu Özyol, Birleşmiş Milletlerin hazırladığı rapora göre; tüm dünyada toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için 99,5 yıla ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.
SAVAŞLAR OLMASIN, ÇOCUKLAR ÖLMESİN
  22.04.2022
Atatürk’ün çocuklara armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Sarıyer’de kutlayan 4 il ve 1 ülkeden gelen 191 çocuk, savaştan etkilenen yaşıtlarına kayıtsız kalmadı. Çocuklar düzenlenen kortejde Sarıyer sokaklarında “Savaşlar olmasın, çocuklar ölmesin” yazılı pankartla yürüdü.
FAALİYET ROPORU
  13.04.2022
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 2021 yılı Faaliyet Raporu’nu kamuoyu ile paylaştı. Genç, ekonomide yaşanan zorluklara rağmen 20 milyon bütçe fazlası verildiğini belirterek, “7.000 öğrencimize burs, 140 öğrenciye tablet, 150 aileye asker maaşı desteğinde bulunduk. Paydaşlarımızın ve hayırseverlerin desteğiyle 10.000’den fazla gıda kolisi dağıtımı sağladık” dedi. Sarıyerlilerin yıllardır beklediği mülkiyet ile ilgili müjdeyi veren Başkan Genç, "Tapu olayı bu dönemde hallolacak ve gündemden düşecek" diye konuştu.  Meclisin onayına sunulan faaliyet raporu, oy çokluğu ile kabul edildi.
ÜÇ YENİ ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ GELİYOR
  31.03.2022
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Her mahalleye bir çocuk gündüz bakımevi” sözünü yerine getirmeye devam ediyor, Sarıyer’e üç yeni çocuk gündüz bakımevi geliyor. FSM, Büyükdere ve Huzur mahallelerinde inşası devam eden merkezlerin, yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor. Böylece, Sarıyer Belediyesi’nin gündüz bakımevi sayısı da 11’e çıkacak.
TİYATRONUN KALBİ SARIYER’DE ATTI
  29.03.2022
Sarıyer Belediyesi'nin 11. sini düzenlediği Sarıyer TiyatrOda Şenliği sona erdi. Büyük ilgi gören şenlik 33 günde 9 bin 130 tiyatro severe ulaştı.
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 7.000 HALK KART DAĞITILDI
  28.03.2022
ORMAN VARSA YAŞAM VAR
  22.03.2022
Sarıyer Belediyesi, Türkiye Ormancılar Derneği ve Kuzey Ormanları Savunması tarafından “Dünya Ormancılık Haftası” etkinlikleri kapsamında Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta, ‘İstanbul Ormanlarının 20 Yılı ve Geleceği masaya yatırıldı. Geçtiğimiz yıl yaşamını kaybeden İsmet Yücel’e ait “Doğadan Sanata” isimli sergi ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Türkiye Ormancılar Derneği Marmara Şube Başkanı Sezai Kaya ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptı. Genç, yaptığı konuşmada ortada bir risk varsa bu riskin en aza indirilmesi gayreti içinde olunmasına vurgu yaptı.
“TIPKI SİZİN GİBİYİZ ARTI BİR FARKLA”
  21.03.2022
Bugün 21 Mart, Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü. Tıpkı bizler gibi gülen, ağlayan, eğlenen, yorulan ve âşık olan sonra da aşk acısı çeken EÇADEM’li öğrencilerin hepimize bir mesajı var; “Tıpkı sizin gibiyiz artı bir farkla.”