SARIYER BELEDİYESİ
İletişim   Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns

YARALI KÖPEK SAĞLIĞINA KAVUŞTU

17.03.2021

Baltalimanı’nda araba çarpan köpeğe müdahale eden Sarıyer Belediyesi veteriner hekimleri, bacağı kırılan Ateş’i tedavi ederek, sağlığına kavuşturdu.

Araba çarpması sonucu bacağı kırılan Ateş köpeğe Sarıyer Belediyesi ekipleri müdahale etti. Vatandaşların ihbarı üzerine Baltalimanı’na gelen ekipler, yaralı köpeği özenle araca alarak Kısırkaya Safiye Kaya Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’ne götürdü. Ameliyata alınan köpeğin bacağına küçük bir platin yerleştirildi. Düzenli olarak röntgen çekilip, sağlık durumu gözlemlenen Ateş köpek için gereken tüm tedaviler uygulanıyor.

KONTROLLERİ DEVAM EDİYOR

Yaklaşık bir ay önce caddede araba çarpan Ateş köpek Kısırkaya Safiye Kaya Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’ne götürüldükten sonra bir sahibi olduğu ortaya çıktı.  Köpeklerini arayan Seher Hanım ve gelini Songül Akkaya mahalleliden kaza geçirdiğini öğrendikten sonra belediye ile iletişime geçti. İlk müdahalesi yapılan Ateş, sahibinin yanına tekrar bırakıldı. Sokak hayvanlarına hizmet verilen merkezde tedavisi yarıda bırakılmayan Ateş köpek, Seher Hanımla birlikte rutin kontrollerine giderek gözlemleniyor. Köpeğinin kaybolduğunu düşünerek 3 gün boyunca aradığını belirten Songül Akkaya, köpeklerinin yardımına koşan Sarıyer Belediylesi ekiplerine teşekkür ederek ona kavuşmanın mutluluğunu dile getirdi.