SARIYERLİ ÇOCUKLAR 23 NİSAN’I KUTLADI | SARIYER BELEDİYESİ
İletişim  
Sarıyer Belediyesi
contetns

SARIYERLİ ÇOCUKLAR 23 NİSAN’I KUTLADI

14.04.2023
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sarıyer’de her sene olduğu gibi bu sene de coşkuyla kutlandı. 23 Nisan’ın Ramazan bayramına denk gelmesi nedeniyle erken başlayan kutlamaların ilk gününde renkli, eğitici ve eğlenceli birçok etkinlik düzenlendi. Bayram coşkusunu erken yaşayan çocuklar, ellerinde bayraklarla organik Pazar alanından Sarıyer meydana kadar yürüdü.

Atatürk’ün çocuklara armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bu yıl bayram tatiline denk gelmedi nedeniyle Sarıyer’de kutlamalar erken başladı. İki gün sürecek kutlamaların ilk gününde Sarıyer Merkez Cumhuriyet Meydanı; animasyon, illüzyon ve jonglor gösterilerinden DJ performansına, zumbadan performans gösterilerine, korodan dans gösterileri ve arama kurtarma köpeği Şilan’ın şovuna kadar her yaştan çocuğun ilgisini çeken rengârenk bir programa ev sahipliği yaptı. Oyun gruplarında eğlenen çocuklar ün boyunca devam eden sosis balon atölyesi ve yüz boyama etkinliğinde günün yorgunluğunu attı. Animatörlerin dans gösterileriyle eğlenen çocuklar deprem bölgesinden Sarıyer’e gelen afetzede çocukların yaptığı resimlerden oluşan sergiyi de gezdi. Programın ilerleyen saatlerinde ise geleneksel hale gelen kortej yürüyüşü bu kez Sarıyerli çocuklarla düzenlendi. Organik pazar alanında başlayan kortej Sarıyer Merkez’de son buldu.

SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ

Kortejde çocuklara eşlik eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bu memleketin en önemli değeridir cumhuriyet. En önemli değeridir 23 Nisan. Bunu bir kez daha dile getirmekte fayda var. Sonsuza kadar  cumhuriyetimize  sahip çıkacağız. Türkiye kültürüyle, folkloruyla çok zengin bir memleket. Şimdi çocuklar ülkenin dört bir yanında oyunlar oynayacak. Bu bizim kültürümüz. Bu kültürü unutanlara bir kez daha görsünler. Bu memleket her şeyiyle çok güzel yeter ki sahip çıkalım. Hep birlikte nice bayramlara ulaşmak dileğiyle” dedi.