KASAPÇAYIRI’NDA ÇİFTE KUTLAMA | SARIYER BELEDİYESİ
İletişim  
Sarıyer Belediyesi
contetns

KASAPÇAYIRI’NDA ÇİFTE KUTLAMA

11.09.2023
Sarıyer Belediyesi Kasapçayırı Dilek Terimer Çocuk Gündüz Bakımevi çifte kutlamaya ev sahipliği yaptı. Bir yandan çocuk gündüz bakımevine eklenen yeni hizmet binasının açılışı yapılırken bir yandan da yeni eğitim öğretim yılının başlangıcı kutlandı.

Kasapçayırı Dilek Terimer Çocuk Gündüz Bakımevi iki kutlamaya sahne oldu. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler yeni eğitim öğretim yılının açılışını kutlarken, gündüz bakımevine 3 yaş çocukların kullanımı için dahil edilen ek hizmet binasının açılışı yapıldı. İçerisinde bir derslik, bir uyku alanı, bir çok amaçlı salon ve mutfağın bulunduğu ek bina sayesinde 50 öğrencilik kapasite 80 öğrenciye çıkarıldı. Açılışa; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eğitim gönüllüsü ve iş insanı Dilek Terimer, başkan yardımcıları, birim müdürleri, muhtarlar ve veliler katıldı. Etkinlikte Başkan Genç ve iş insanı Terimer çocuklarla birlikte kurdele kesti.

İKİNCİ BİR YUVA

Programda konuşan Kasapçayırı Dilek Terimer Çocuk Gündüz Bakımevi yöneticisi Kübra Koçak, “13 yılı aşkın süredir Sarıyer Belediyesi’nde hizmet veriyorum. Bugüne kadar 223 öğrencinin eğitimine katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz. Okul öncesi eğitime talebin artmasıyla ek hizmet binası ihtiyacımız doğdu. Bu ihtiyaca kayıtsız kalmayan eğitim gönüllüsü Dilek Terimer ve Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.  Veli Pınar Doğan Küçükgirgin, “Burası bir Gündüz Bakımevinden çok daha fazlası. Her detayı ayrıntıyla düşünülmüş, çocuklarımızın konforu için titizlikle çalışılan, her biri işine gönül vermiş eğitmenleriyle burası ikinci bir yuva” diye konuştu.

ÇOCUKLARIMIZ BİLİMİN IŞIĞINDAN GİDECEK

Her mahalleye bir çocuk gündüz bakımevi kazandırmayı hedeflediklerini belirten Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Anne karnından başlıyoruz eğitime, hatta üniversite sonrasına kadar yavrularımızın yanındayız. Buralarda okuyan çocuklar öğretmen olarak belediyeye dönüyorlar. Bu harika bir duygu. Burada yetiştirdiğimiz çocuklarımız bilimin ışığından gidecek. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muhasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkacak. Biz bunun için Sarıyer’de destekçilerimizle birlikte bir ışık yakmaya çalıştık. Bir yolculuktayız şu anda ve bu yolculuk hiç bitmeyecek. Çok çalışmamız lazım. Yoksa umutları bir daha canlandıramayız” dedi. Eğitim alanında verdiği desteklerle tanınan iş insanı Dilek Terimer ise “Hepinize katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir duygu bu. Ne mutlu ki ben de yaşadım” ifadelerini kullandı.