Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns

KADINLARIN HAYATI MİKROKREDİ İLE DEĞİŞİYOR

22.11.2019
Sarıyer Belediyesi’nin girişimci kadınlara destek olmak için başlattığı mikrokredi, 6 yılda yaklaşık bin 500 kadına umut oldu. Aldıkları krediyle kendi işinin patronu olan kadınlar hem hayata tutunuyor hem de gelir elde ediyor. Özel günlerde düzenlenen kermeslerde ürünlerini tüketiciyle buluşturan kadınlar, bu kez de öğretmenler günü için tezgah açtı.

Sarıyer Belediyesi'nin girişimci kadınlara destek olmak için kurduğu Mikrokredi Merkezi, kadınların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Merkez'den destek alarak kendi işini kuran kadın girişimciler, emeklerinin karşılığını almaktan büyük keyif alıyor. ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ nedeniyle Sarıyer Merkez’de kurulan kermeste buluşan kadınlar, ürettikleri ürünleri satışa çıkarmanın haklı gururunu yaşıyor. Cumartesi gününe kadar devam edecek kermeste; birbirinden güzel takılar, süs eşyaları, bebek kıyafetleri ve el işi ürünler sergileniyor.

 

NEDİR BU MİKROKREDİ?

Kadınların iş hayatına katılması, sosyalleşmesi ve ev ekonomisine katkı sağlaması için başlatılan mikrokredi desteği; dar gelirli kadınların gelir getirici faaliyetlerde bulunmasına katkı sağlayarak, kendi işlerini kurmalarına destek sunuyor.

 

NASIL BAŞVURULUR?

Bir mikro işletme fikri oluşturan kadınlar yakın akraba olmamak kaydıyla beş kişilik bir grup kurup, Sarıyer Belediyesi Mikrokredi Merkezi ile iletişime geçerek herhangi bir belge, kefil ve ipotek istenmeden başvuru yapabiliyor.