Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns

DOĞAYA DEĞİL, ÇÖP KUTUSUNA

20.11.2019
Yol kenarlarına atılan evsel atıklar, karton kağıtlar, cam şişeler, naylon poşetler ve moloz yığınları... Bunların hepsi Garipçe Büyük Liman yolundan toplandı. Yaşanan çevre katliamına kayıtsız kalmayan ekipler, vatandaşları duyarlı olmaya çağırdı.

Sarıyer’in yaz turizminde önemli bir yere sahip olan Garipçe Büyük Liman yolunda onlarca torba çöp toplandı.  Sarıyer Belediyesine bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları çevre kirliliğine karşı duyarlı olmaları konusunda uyardı. Özellikle yaz aylarında şehir içi ve çevre illerden gelen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği plajlara gidenlerin bilinçsizce doğaya bıraktığı çöpler, çevre kirliliğine neden olmanın yanı sıra canlıların yaşamını da tehlikeye atıyor.

 

ONLARCA TORBA ÇÖP TOPLANDI

Vatandaşların temiz bir çevrede vakit geçirebilmesi için çalışan Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, dört saat süren temizliğin ardından bölgeyi çöplerden arındırdı. "Sağlıklı yaşam temiz bir çevreyle başlar" diyen ekipler, vatandaşları çevre konusunda bilinçli olmaya ve çöplerini doğaya değil çöp kutularına atmaya davet etti.