Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns

ÇOCUKLARIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

23.04.2020
Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiş tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bu yıl koronavirüs önlemleri nedeniyle evlere taşındı. Sarıyer’de düzenlenen araç konvoyu ise vatandaşların 100. yıl coşkusuna eşlik etti.

Sarıyer’de, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yıldönümü araç konvoyu ile kutlandı. Sarıyer Merkez’de bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başlayan kutlamalar Türk bayraklarıyla süslenen iki ayrı araç konvoyunun mahalle mahalle gezerek vatandaşları selamlamasıyla devam etti. Sosyal mesafe kuralına uyularak gerekli önlemlerin alındığı kutlamalara Sarıyerliler evlerinin balkonlarından alkışlar ve marşlarla katıldı. Etkinlikler 17.00’de Sarıyer Belediyesi resmi instagram sayfasında yayınlanacak Grup Şubadap konseri ve Kerem Eser’le Evde İllüzyon Atölyesiyle devam edecek.

DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Doğum günleri 23 Nisan olan ancak Covid-19 tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan çocukları da unutmayan Sarıyer Belediyesi ekipleri, minikleri evlerinde ziyaret ederek doğum günlerini kutladı. Görevliler tarafından hazırlanan pastalarla doğum günleri kutlanan çocuklara çeşitli hediyeler de verildi. Pasta ve hediye ile evlere giden ekipleri kapıda gören doğum günü çocukları ve aileleri büyük mutluluk yaşadı.