Mustafa Kemal Atatürk

Bahçeköy Kız Konuk Evi

SARIYER BELEDİYESİ - BAHÇEKÖY KIZ KONUK EVİ
 
Sarıyer Belediyesi tarafından 10 Ekim 2011'de hizmete açılan Bahçeköy Konukevi'nde öğrencilerin motivasyonu için  için her ayrıntı düşünülmüş.
 
Sarıyer Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Bahçeköy Konukevi;  modernliği, temizliği, konforu ve sunduğu imkanlarla özel hizmet vermektedir.
 
10 Ekim 2011'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hizmete açılan ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’in büyük önem verdiği projelerden birisi olarak bilinen Bahçeköy Konukevi’nde neredeyse yok yok.
 
Öğrencilerin konforu için en ince ayrıntıların bile düşünüldüğü mekanda onlara sadece 'okumak' kalıyor.
 
Bahçeköy meydanında bulunan 6 katlı konukevinde 4'er ve 2'şer kişilik 31 oda bulunuyor.
 
Hem yurt yönetimi hem de öğrenciler kendi içlerinde tam bir aile ortamı sağlamış durumda. Herkes birbirine saygı duyuyor. Çünkü burada iç huzur ve birlikte kardeşçe yaşama fikri her şeyden önemli. Öğrencilerin ve yönetimin ortak amacı, öğrencilerin üniversitelerini bitirerek, ülkemize faydalı kişiler olması. Konukevi yönetimi işte tüm bunlara önem veriyor, yurt düzenini bozacak davranışlarda bulunanlara disiplin cezası uygulamaktan çekinmiyor. Çünkü yurt yönetimi disiplinin olmadığı yerde huzurun bozulacağını, huzurun bozulduğu yerde de öğrencilerin sağlıklı eğitim alamayacağını, eğitimin olmadığı toplumlarda da kötülüklerin egemen olacağını gayet iyi biliyor.
Konukevi’ndeki  öğrencilerin kaldığı katlarda , ranzalar, yatakhaneler, çalışma odaları, banyolar, tuvaletler, çamaşır odası, ütü odası, valiz odası kısacası herşey yerli yerinde ve düzenli. Binada her katta modern banyolar ve tuvaletler dikkat çekiyor,  su içmek için sebiller, asansör ve yangın merdiveni, valiz odası olarak kullanılan oda da mevcut. Öğrencilerin rahatlıkla ders çalışabilecekleri etüt odalarının da bulunduğu binada, sınırsız internet kullanabilecekleri bir de  bilgisayar odası var. Konukevi 24 saat güvenlik kameralarıyla izleniyor.

 
BAHÇEKÖY KONUKEVİ 
Adres: Cumhuriyet Meydanı, İnönü Caddesi No: 10  Bahçeköy/ Sarıyer  
Tel    :  0212 226 16 39
Faks : 0212 226 45 26