Mustafa Kemal Atatürk

Sarıyer Akademi

 
 
Sarıyer Akademi kapılarını Ağustos 2015'de açtı. 

Sarıyer Belediyesi Kültür Eğitim Destek Merkezi (Sarıyer Akademi), Sarıyer Belediyesi tarafından Liselere Geçiş Sınavı (LGS), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS)  hazırlanan öğrenciler ile mezun durumda bulunan kişilere akademik destek, sınıf düzeyinde eksikliklerinin tamamlanması ve bir üst eğitim kurumuna hazırlık sürecinde ücretsiz destek olmak amacıyla kuruldu.
 
Sarıyer Akademi, eğitim alanında deneyimli bir isim Sami Görey yönetiminde ve alanında uzman kadrosuyla eylül – haziran aylarını kapsayacak eğitim döneminde Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde hizmet veriyor.
 
Ücretsiz hizmet veren Sarıyer Akademi, öğrencilerin aileleriyle zaman geçirebilecekleri pazar günleri dışında haftanın 6 günü eğitim veriyor. Akademi’ye değerlendirme ve seviye belirleme sınavları ile öğrenci alımı yapılıyor. 

Öğrenciler için konu anlatımlı ders kitapları, soru bankası sağlanıyor, ünite değerlendirme ve genel deneme sınavları, konu tarama testleri ile sınavlara hazırlanmalarına katkıda bulunuluyor, etüt saatlerinde konular pekiştiriliyor. Bunların yanı sıra meslek tanıtımları, sanat ve sosyal aktiviteler, liderlik – girişimcilik çalışmalarıyla desteklenen bir programla eğitim gören öğrenciler, hem sınavlara hem de iş hayatına hazırlanıyor. 
 

 
Tüm sorularınız için:
0 (212) 285 17 39