Mustafa Kemal Atatürk

Bahçeköy Kız Konuk Evi

SARIYER BELEDİYESİ - BAHÇEKÖY KIZ KONUK EVİ
 
Sarıyer Belediyesi tarafından 10 Ekim 2011'de hizmete açılan "Bahçeköy Konukevi", lüks bir otelden farksız, öğrenciler için herşey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü ve öğrencilere sadece tek bir şey kalıyor; oda sadece "okumak"...
 
Sarıyer Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Bahçeköy Konukevi;  modernliği, temizliği ile sunduğu imkanlarla özel hizmet vermektedir.
Sarıyer Belediyesi tarafından 10 Ekim 2011'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hizmete açılan ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’in büyük önem verdiği projelerden birisi olarak bilinen Bahçeköy Konukevi’nde neredeyse yok yok.
 
Konukevinde rahat edilebilmesi için tüm ayrıntılar düşünüldü, öğrencilere de tek bir şey kalıyor; o da sadece “okumak” 
 
Bahçeköy meydanında bulunan 6 katlı konukevinde 31 oda var, odalar 4’er ve 2’şer kişilik.
10 kişilik personele sahip konukevinden, yeni açıldığı için ilk yıl 63 kişi yararlandı. Bu yıl rakamın yeni dönemde mevcut kapasite olan 120’yi de geçmesi bekleniyor.
Hem yurt yönetimi hem de öğrenciler kendi içlerinde tam bir aile ortamı sağlamış durumda. Herkes birbirine saygı duyuyor. Çünkü burada iç huzur ve birlikte kardeşçe yaşama fikri her şeyden önemli. Öğrencilerin ve yönetiminin tek amacı var; “öğrencilerin en güzel şekilde üniversitelerini bitirmesi ve ülkemize faydalı kişiler olması” Konukevi yönetimi işte tüm bunlara önem veriyor, yurt düzenini bozacak davranışlarda bulunanlara disiplin cezası uygulamaktan çekinmiyor. Çünkü yurt yönetimi disiplinin olmadığı yerde huzurun bozulacağını, huzurun bozulduğu yerde de öğrencilerin sağlıklı eğitim alamayacağını, eğitimin olmadığı toplumlarda da kötülüklerin egemen olacağını gayet iyi biliyor.
Konukevi’ndeki aşırı temiz ve öğrencilerin kaldığı odalar , ranzalar, yatakhaneler, çalışma odaları, banyolar, tuvaletler, çamaşır odası, ütü odası, valiz odası kısacası herşey yerli yerinde ve düzenli. Binada her katta modern banyolar ve tuvaletler dikkat çekiyor, her katta su içmek için sebiller, asansör ve yangın merdiveni, valiz odası olarak kullanılan oda da mevcut. Öğrencilerin rahatlıkla ders çalışabilecekleri etüt odalarının da bulunduğu binada, sınırsız internet kullanabilecekleri şuan 10 bilgisayarın bulunduğu bir bilgisayar odası da var. Konukevi 24 saat güvenlik kameralarıyla izleniyor.

 
BAHÇEKÖY KONUKEVİ 
Adres: Cumhuriyet Meydanı, İnönü Caddesi No: 10  Bahçeköy/ Sarıyer  
Tel    :  0212 226 16 39
Faks : 0212 226 45 26