Mustafa Kemal Atatürk

FEN İŞLERİ’NDEN YAZ SEFERBERLİĞİ

Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler alt yapı ve üst yapı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
22 Haziran 2017 / 22 Haziran 2017

Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Sarıyer halkına daha iyi hizmet vermek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yaşanabilir bir Sarıyer için yola çıkan ve 2009’dan bu yana altyapı ve üst yapı çalışmalarında rekor rakamlara ulaşan Fen İşleri ekipleri büyük bir özveriyle yürüttükleri çalışmalarla önce cadde ve sokakların alt yapılarını yeniliyor, ardından asfalt kaplama yapıyor.

 

NEREDE NE YAPTIK?

 

 

BAHÇEKÖY: Ormancı Çıkmazı ve Doğanbey Caddesi'ni birbirine bağlayan merdiven çalışmasını tamamlayan ekipler, ana caddede tretuvar yapımına devam ediyor.  

 

 

 

CUMHURİYET MAHALLESİ:   Dar olduğu için araç sürücülerine sıkıntı yaşatan Kamer sokakta önce yol genişletme çalışması tamamlandı, ardından merdiven ve asfaltlama yapıldı. 

 

 

KAZIM KARABEKİR  MAHALLESİ: Kavaklıdere Sokak ve Çuvalcı Sokağı birbirine bağlayan merdiven çalışması ile ulaşım kolaylaştırıldı. 

 

 

KİREÇBURNU MAHALLESİ: Mehmet Efendi Sokak'ta devam eden yol genişletme çalışmaları kapsamında duvar yapıldı. 

 

 

MADEN MAHALLESİ:  Çırçır Dere Sokak ve Çırçır Tepe Sokak'ta  yol genişletme çalışmaları kapsamında duvar, merdiven, baca ve ızgara yükseltme yapıldı. 

 

    

 

MADEN: Çırçır Dere Sokak'ta  patika yoldan asfalt yola geçildi. 

 

 

REŞİTPAŞA: Trafo Sokak ve Keskin Dere Sokak arasındaki bağlantıda imarlı yol açma ve genişletme çalışması gerçekleştirilerek, yağmur suyu kanalı, baca ızgara çalışmaları, tretuvar ve asfalt kaplama çalışmaları yapıldı. Böylece trafik akışı daha konforlu hale getirildi. 

 

 

ZEKERİYAKÖY: Daha önce yağmur suyu ve baca ızgarası yapılarak alt yapısı tamamlanan  Aksak Sokak’ta asfalt kaplama tamamlandı.  Ayrıca Fırat Caddesi bağlantısı için imarlı yol açma çalışması da yapıldı.

 

 

FERAHEVLER: Önceler Sokak'ta olumsuz hava koşulları dolayısıyla çöken yol ekipler tarafından tekrar düzenlenerek duvar çalışması ve asfalt kaplama yapıldı. 

 

 

İSTİNYE:Balabandere Cami yolunda taş duvar çalışması için malzeme ve araç desteği verilerek yol düzenlemesi yapıldı ve asfaltla kaplandı. 

 

 

PINAR MAHALLESİ: Kısmet Ağacı Sokak'ta çöken duvar yenilendi. 

 

 

KOCATAŞ: Cumhuriyet Caddesi'ne araçların, virajı dönerken zorlanmasından dolayı başlatılan yol genişletme ve duvar çalışmaları son aşamada. 

 

 

 

SARIDAĞ SOKAK: 3 koldan Yurt Çıkmazı Sokağı’na bağlanan çalışmaların son aşaması tamamlanmak üzere. 

 

 

BÜYÜKDERE: Günaydın, Kasırga ve Topçu Karakol Sokak'ta yol genişletme çalışması yapıldı. 

 

 

    

 

ÇAYIRBAŞI CADDESİ: Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluğunda olan caddede tretuvar ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. 

 

 

REŞİTPAŞA: Doğanevler Caddesi'nde engelli ulaşımına uygun tretuvar ve asfaltlama çalışması yapıldı.