Mustafa Kemal Atatürk

SARIYER 48 SAATTİR KIŞ MESAİSİNDE

18 Şubat 2015 / 18 Şubat 2015
Mahalle : Tüm Sarıyer

Sarıyer Belediyesi dünden beri devam eden yoğun kar yağışıyla birlikte karla mücadeleyi aralıksız olarak sürdürüyor. Fen İşleri, Temizlik Müdürlüğü ve kriz masası ekipleri  7/24 yaptığı mesai ile Sarıyer’de günlük yaşamı kolaylaştırıyor.

Meteorolojiden alınan kötü hava koşulları bilgisiyle karla mücadele planı yapan birimler  tüm hazırlıklarını yağış öncesi tamamlayarak, kar yağışının ardından temizleme ve tuzlama çalışmalarına başladı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçenin 38 mahallesinde kar yağışının yarattığı olumsuz koşulları en aza indirmek için gece boyu ve sabah saatlerinde aralıksız olarak çalıştı. Ekipler çalışmalarına kar yağışının ikinci gecesinde de devam ediyor. 

 

HASTANE, YAYA VE ARAÇ YOLLARI AÇIK... 

Ekiplerin özverili çalışmaları sayesinde halk rahat bir nefes alırken, çocuklarda karın keyfini çıkardı.  İlçedeki tüm hastanelerin yaya ve araç yolları da yapılan tuzlama çalışmalarıyla açık tutuldu. Hasta ve cenazelerin olduğu sitelerin içlerine kadar giren ekipler tüm şikayetlere cevap verdi.

 

ÇAĞRI MERKEZİ 444 1 722 SÜREKLİ AÇIK 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, karla mücadele çalışmalarını hem ara sokaklarda yerinde hem de kriz masası ve çağrı merkezinden takip etti. Başkan Genç, aynı zamanda kişisel ve resmi sosyal medya hesapları üzerinden de gelen şikayetleri tek tek yanıtladı. Vatandaşların Sarıyer Belediyesi’nin 444 1 722 numaralı çağrı merkezine gelen talepleri ve Başkan Genç’in talimatları ile karla mücadele ekiplerine anında iletildi ve çözüme ulaştırıldı. Kenti etkisi altına alınan yağış nedeniyle Sarıyer’de gerekli tüm önlemler alınırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’de ana arterlerde çalışmalara destek verdi. 

 

Fotoğraf Galerisi