Mustafa Kemal Atatürk

DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERİMİZİ BİSİKLETLERİYLE UĞURLADIK

27 Nisan 2012 / 27 Nisan 2012
Mahalle : Tüm Sarıyer

Sarıyer Belediyesi’nin doğa sevgisini ve çevre bilincini geliştirmek amacıyla ilçe genelinde başlattığı “Bin Metal Kutu Getir, Bir Bisiklet Götür” kampanyasına 5000 kutuyla katılan ve karşılığında 5 bisiklet elde eden Özel Ekrem Elginkan Lisesi öğrencileri, düzenledikleri bir etkinlikle bisikletleri Sarıyer Belediyesi Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan Vanlı depremzede kardeşlerine armağan etti. Van’a dönmenin arefesinde keyifli bir gün geçiren küçük konuklarımızın bisikletlerini alırken yaşadıkları sevinç görülmeye değerdi.


Etkinliğe gelen depremzede öğrencileri okul kapısında karşılayan Özel Ekrem Elginkan Lisesi öğrencileri, sundukları ikramın ardından, okul bahçesinde konuklarıyla tek tek ilgilenerek sohbet etti. Halat çekme, çuval yarışı, şut çekme ve ip atlama gibi oyunlarla doyasıya eğlenen Vanlı konuklarımıza etkinliğin son bölümünde hediyeleri verildi. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Ayber, Mehmet Metilli ve Recep Yel’in katıldığı çekiliş sonucunda bisikletler sahiplerini bulurken, çekilişte kazanamayan öğrencilere de, giyim eşyalarından oluşan hediye paketleri ev sahibi öğrenciler tarafından takdim edildi.


Etkinlikte, bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber, “Vanlı dostlarımıza, kardeşlerimize depremden sonra yaşadıkları sıkıntıları unutturabilmek için bütün Sarıyer halkı seferber oldu. Bu engin yürekli davranışından ötürü halkımıza minnettarız” diyerek sözlerine başladı. Ayber, sözlerine şunları ekledi: “Bu kardeşlerimiz, acılarını ancak sizin güzel davranışlarınızla, desteklerinizle unutabilirdi. Öyle de oldu. Bugün burada gerçekleştirdikleri son derece güzel etkinlik için Özel Ekrem Elginkan Lisesi idareci ve öğrencilerine çok teşekkür ediyorum. Emeğinize, ellerinize sağlık.”


Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Polat ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Rıza Öztürk’ün de yer aldığı etkinlik, şarkılar ve danslarla devam etti.
 

Fotoğraf Galerisi