Mustafa Kemal Atatürk

ÖZEL BİNİCİLER İLK MADALYALARINI ALDI

Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’nin katkılarıyla at ile terapi hizmetinden yararlanan engelli çocuklar ilk yarışmalarına katıldı. Tulya Kurtulan Atlı Spor Kulübü’nün desteğiyle ücretsiz eğitim alan çocuklar bir yılın sonunda ilk madalyalarını almanın mutluluğunu yaşadı.
20 Mayıs 2018 / 20 Mayıs 2018

Engelsiz Sarıyer sloganı ile yola çıkan Sarıyer Belediyesi, Tulya Kurtulan Atlı Spor Kulübü’nün desteğiyle engelli çocukların psikolojik ve fiziksel gelişimleri için at ile terapi hizmeti sunmaya devam ediyor. Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’nin 2011 yılında başlattığı proje hem aileleri hem de çocukları sevindiriyor. Bu kapsamda bu yıl ilk defa yarışmaya katılan özel çocuklar madalyalarını aldı. Uzman eğitmenler eşliğinde tüm hünerlerini sergileyen özel çocukların ödül heyecanı görülmeye değerdi.

 

 

AİLELERE VE ÇOCUKLARA DESTEK OLUYORUZ

 

At ile terapinin çocukların gelişiminde önemli bir yer tuttuğunu söyleyen Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’nden Suzan Işık, “Uzmanlar atla terapiyi her zaman öneriyor. Fakat bu spor çok pahalı olduğu için aileler tek başlarına bunu karşılayamıyor. Biz belediye olarak ailelere destek veriyoruz. Bu yıl farklı bir şey yaptık. 6 engelli çocuğumuzu yaklaşık bir yıl boyunca binicilik yarışmasına hazırladık. Bugün çocuklarımız öğrendiklerini sergimle fırsatı buldular ve çok başarılı oldular” dedi.

Fotoğraf Galerisi