Mustafa Kemal Atatürk

GELENEKSEL İFTARLAR İSTİNYE’DE BAŞLADI

Sarıyer Belediyesi'nin geleneksel hale gelen iftarları bu yıl İstinye’de bulunan tersane alanında başladı. Sarıyerliler Ramazan Ayı boyunca farklı mahallelerde kurulan iftar sofralarında bir araya gelerek hep birlikte iftar yapmanın keyfini yaşayacak.
28 Mayıs 2017 / 28 Mayıs 2017

Sarıyer Belediyesi tarafından her Ramazan Ayı’nda mahallelerde kurulan iftar sofrası geleneği, İstinye Tersane Alanı’nda  düzenlenen iftar yemeği ile başladı. Bereket ayı olan Ramazan’da hep birlikte olmanın mutluluğunu yaşayan vatandaşlar, iftardan sonra Hacivat, Karagöz ve animasyon ekibiyle eğlencenin tadını çıkardı.
Bir arada iftar yapmak ve hep birlikte Ramazan bereketini paylaşmak için ‘Sevgi, Barış, Huzur ve Hoşgörü Alanı’ olarak bilinen İstinye Tersane Alanı’ndaki iftar sofrasına akın eden Sarıyerliler, tasavvuf üstatlarının eşsiz müzikleriyle oruçlarını açarken sahneye çıkan semazenin gösterisiyle güzel bir akşam geçirdi.

 

Bize ‘Barış’ getirsin

 

İftar programında kısa bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Sizin dualarınız bize yalnız 1 ay değil her zaman lazım. Dualarınızda bu vatanı bize emanet edenleri unutmayın. Ailesinden uzakta bu vatanı bekleyenleri unutmayın. Hiçbir insanı birbirinden ayırmadan insan vasfında bakmanız lazım. Bu Ramazan Ayı bereket ayı olsun. En fazla ihtiyacımız olan barışı bize getirsin. Ne yaparsanız yapın sevgi temelinde yapın” dedi. Başkan Genç, konuşmasının ardından tüm masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti.

 

 

Görüntüler için: https://youtu.be/pvC5SQRG7Mo

 

 

 

 

Fotoğraf Galerisi