Mustafa Kemal Atatürk

SARIYER BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME HER ALANDA DESTEK

Sarıyer Belediyesi'nin 2016-2017 eğitim öğretim yılında verdiği eğitim bursu 5 bin kişiye ulaşıyor.
23 Eylül 2016 / 23 Eylül 2016

Eğitim bursları bugün 5 bin öğrenciye maddi destek sağlıyor ve bunun yanı sıra Sarıyer’deki tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerine e-dershaneden ücretsiz olarak faydalanabilecekleri olanaklar sağlıyor. Baştan aşağı yenilenen okulların lojistik anlamda tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlama hedefiyle, TEOG ve üniversiteye hazırlık için kurulan Sarıyer Akademi ve 11 mahallede hizmet veren SAGEM’lerde Sarıyerli öğrencilere ücretsiz destek veriyor.

 

“Burslar 5 Bin Kişiye Ulaşıyor”

 

Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen eğitim bursları, 2016-2017 eğitim öğretim yılında da öğrencilere ulaşmaya devam ediyor.

 

Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 5 bin öğrenciye ulaşacak olan eğitim bursları için kayıtlar 26 Eylül 2016 tarihinde başlayacak.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve katılım oranının yüksek olduğu burs başvuruları 31 Ekim 2016 tarihine kadar devam edecek.

 

Sarıyer bölgesindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan öğrenciler sekiz ay boyunca verilen eğitim burslarından faydalanabilecek.

 

İhtiyacı olan tüm öğrencilere ulaşacak olan eğitim bursları için başvurular, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden yapılacak.

 

Eğitim Yardımı Başvuruları İçin Gerekli Evrak Listesi:

 

- Öğrenci Belgesi

- Anne Baba ve Öğrencinin Kimlik Fotokopisi

- Ailede Engelli Varsa Engelli Belgesi

 

“20 Bin Öğrenciye Online Eğitim”

 

Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve geçtiğimiz yıllarda başlatılan ‘Online Eğitim’ hizmetinden Sarıyer Bölgesinde bulunan 20 bin devlet okulu öğrencisinin tamamı yararlanabilecek.

 

Her okulun kendi öğrencisine dağıtacağı “Online Eğitim Setiyle”, dershaneye gidemeyen çocuklar internet üzerinden ders tekrarı yapıp test çözebilecekler. 

 

Sarıyer’de Okullar Eğitime Hazır

 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in düzenli olarak yaptığı ziyaretler sırasında okul müdürleri ve okul aile birliği temsilcilerinin talepleri doğrultusunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bazı okullarla ilgili bildirmiş olduğu eksiklikler, yapılan çalışmalarla giderildi.

 

Sarıyer Belediyesi, öğrencilerin geleceğe daha iyi şartlarda hazırlanması ve sağlıklı ortamda eğitimlerini sürdürmeleri için hayata geçirdiği proje kapsamında okulların; fayans ve seramikler, cephe boyaması, mekanik tesisat yenilemesi, bahçe duvarlarının boyanması, bahçe duvarına çit yapılması, engelli rampası, korkuluk, konferans salonu, çatı kaplama gibi birçok onarım ve tadilat işlemlerini tamamladı.

 

Sarıyer Akademi Yeni Eğitim Sezonuna “Merhaba” Dedi

 

TEOG, YGS ve LYS sınavlarında öğrencilere üstün başarı kazandıran Sarıyer Akademi, yeni eğitim-öğretim sezonuna seçkin kadro, donanımlı sınıflar ve kapsamlı müfredatıyla, “merhaba” dedi.

 

Sarıyer Akademi’den eğitim almayı hak eden öğrenciler, Sarıyer Belediyesi tarafından kendilerine sunulan bu güzel fırsatı ücret ödemeden başarıya çevirmek için şimdiden çok heyecanlı ve istekliler.

 

Sarıyer Akademi, kısa sürede özgün tasarımlı dersliklerde, akıllı tahtalar eşliğinde birbirinden donanımlı ve alanında uzman öğretmenlerle ders veren bir yapı haline geldi.

 

SAGEM’ ler Artık 11 Farklı Mahallede

 

Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM), Sarıyer bölgesinde yaşayan çocuklar ve ailelerine eğitsel ve sosyal alanlarda destek sağlamak amacıyla Sarıyer Belediyesi tarafından 2009 yılında kuruldu.

 

7 yıldır fırsat eşitliğine destek sağlama amacıyla hareket eden SAGEM,  bugün 11 farklı mahallede gençlerle buluşmaya devam ediyor.

 

Matematikten, drama derslerine kadar eğitim veren SAGEM’ler, İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi (ÇOÇA) ile yürütülen çalışmalardan, yetişkinlere yönelik TAPV ve AÇEV ile yürütülen ortak çalışmalara kadar eğitsel alanda Sarıyerlilere destek veriyor.

 

 

 

Fotoğraf Galerisi