Mustafa Kemal Atatürk

İLK İFTAR, BARIŞ, HOŞGÖRÜ VE HUZUR ALANI İSTİNYE’DE

Sarıyer Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği iftar çadırları bu yıl da Sarıyer'in farklı mahallelerinde kurulmaya başlandı. Sarıyerliler Ramazan ayı boyunca, 38 farklı mahallede iftarlarda bir araya gelecek.
08 Haziran 2016 / 08 Haziran 2016

Sarıyer Belediyesi tarafından her Ramazan Ayı’nda mahallelerde kurulan iftar sofrası geleneği İstinye Tersane Alanı’nda  düzenlenen iftar yemeği ile başladı.Huzur ve bereket ayı Ramazan’da bir arada oruç açmanın ve hep birlikte okunan dualara amin demenin huzurunu paylaşan vatandaşlar, kaliteli servis eşliğinde sunulan iftar yemeğinde buluşmanın mutluluğunu yaşadılar.
 
Yemekler tasavvuf müziği ve semazen gösterisi eşliğinde yendi
 
Bir arada oruç açmak ve hep birlikte Ramazan bereketini paylaşmak için iftar sofrasına akın eden Sarıyerliler, tasavvuf üstatlarının eşsiz müzikleriyle oruçlarını açarken sahnede yer alan semazenin göz alıcı gösterisiyle güzel bir akşam geçirdiler.
 
 

 
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç iftar yemeğine katılan yurttaşlarla tek tek tokalaşarak hayırlı ramazanlar diledi. 
 
Kahraman Tazeoğlu ile Şiir ve Ramazan 
 
Her yıl olduğu gibi  İstinye eski tersane bölgesindeki "Sevgi, Barış, Huzur ve Hoşgörü Alanı" olarak bilinen yerde sosyal, kültürel ve sanatsal gösteriler Sarıyerlileri bekliyor. 
 
Geleneksel Ramazan Etkinlikleri kapsamında sahne alan Yazar-Şair Kahraman Tazeoğlu  Sevgi, Barış ve Hoşgörü Alanı’nda  dinleyicileriyle bir araya geldi. Okuduğu şiirlerle Sarıyerlilere unutulmaz bir akşam yaşatan Tazeoğlu, Ramazan’ın özüne uygun şiirleri ile dinleyicilerini adeta büyüledi.

Fotoğraf Galerisi