Mustafa Kemal Atatürk

PARK AÇILIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Sarıyer Belediyesi tarafından, açılışı yapılan Zeki Müren ve Kuyulu Park’ın ardından, Sinan Şamil Sam ve Hikmet Bayrak Muhtar Parkı açıldı.
23 Ekim 2016 / 23 Ekim 2016
Sarıyer Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Sarıdağ Davet Sokak ve Büyükdere Mühendis Şevket Sokak’ta baştan aşağı yenilenen parkların açılış kurdelesini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve mahalle sakinleri birlikte kesti.
 
Ünlü Boksör’ün İsmi Sarıdağ’da Yaşayacak
 
Sarıyer Belediyesi’nin Sarıdağ Davet Sokak’ta baştan aşağı yenilediği parka geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Türk profesyonel ağırsıklet boksörü Sinan Şamil Sam’ın ismi verildi.  Annesi Sevim Sam’ın da katıldığı açılışta konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Keşke Sinan’da bugün aramızda olsaydı. Annesiyle birlikte adına açılan bu parktan denize bakabilseydi” dedi.
 
Başkan Genç: Sarıdağlılar Bölgenize Sahip Çıkın!
 
“Sarıdağlıların bölgelerine sahip çıkmasını beklerim” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Genç; “Sarıdağ’ı yıkmayı planlayan projeler vardı. Biz yaptığımız çalışmalarla bu planları boşa çıkardık. Sarıdağ’ın duvarlarında büyük emek var, sahip çıkalım” dedi.
 
Daha modern, işlevsel hale getirilen parkta, oturma alanları, çocuk oyun alanı ve halı sahadan oluşuyor. Toplam 1800 metrekare üzerinde kurulu olan parkta 780 metrekare yeşil alan, 480 metrekare halı saha, 90 metrekare oyun alanı ve 450 metrekare ise dinlenme ve yürüyüş alanı bulunuyor.
 
Yenilenen Parka Hikmet Bayrak’ın Adı Verildi
 
Büyükdere Mühendis Şevket Sokak’ta komple yenileme çalışması yapılan parka Büyükdere’de yaklaşık 40 yıl muhtarlık yapan rahmetli Hikmet Bayrak’ın adı verildi. Muhtarların yoğun katılım gösterdiği parkta bir konuşma yapan Başkan Genç, “Muhtarlık yaparak halkın sevgisini kazanmış bir ismi bu parkta yaşatacağız” diyerek, muhtarların adının parklara verilmeye devam edileceğini de sözlerine ekledi.
 
Oyun gruplarının yanı sıra yetişkinler için de spor yapma imkanı bulunan park, 639 metrekare alanın içinde 225 metrekare yeşil alan, 174 metrekare dinlenme ve yürüyüş alanı, 159 metrekare oyun alanı ve 80 metrekare fitness alanından oluşuyor.
 

Fotoğraf Galerisi