Mustafa Kemal Atatürk

POLİGON VE YENİKÖY'E İKİ PARK BİRDEN

Sarıyer Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü baştan aşağı yenilenen Poligon ve Yeniköy mahallelerindeki parkları törenle hizmete açtı.
22 Ekim 2016 / 22 Ekim 2016
Poligon ve Yeniköy'de daha modern ve işlevsel hale gelen parklar vatandaştan da tam not aldı.

Poligon Mahallesi’nde 184 metrekare yeşil, 75 metrekare oyun ve 32 metrekare fitness ve geniş oturma alanlarıyla toplam 400 metrekare alan üzerine kurulu olan park açılışına ilgi büyük oldu.
 

Poligon Muhtarı Hasan Kılıçöz’ün ardından kürsüye gelen Başkan Genç, şöyle konuştu: “'Muhtarımızın, 'Bir metrekare bile bir alan bulsalar parka dönüştürüyorlar' sözü çok önemli. Sevgili Yüksel Tutak Başkanımızın izinden gidiyor, her mahallemize bir park yapıyoruz. Mahallemizdeki çocuklara ve ailelerine böyle bir alan kazandırmak bizim için ayet gibi bir olay. Özellikle annelere diyoruz ki, yer bulun, gelip park yapalım, buralarda öncelikli vakit geçirecek olanlar sizlersiniz."
 
Poligon mahallesinde yapılan Kuyulu parkının adının Hulusi Kentmen olarak belirlendiğinin bilgisini de veren Başkan Genç, açılış kurdelasını çocuklarla birlikte kesti. 
 
 
Zeki Müren Parkı Yeniköy’de açıldı

Sanat Güneşimiz, Zeki Müren’in adı Yeniköy’de adına açılan parkta yaşamaya devam ediyor.

Aramızdan ayrılışının 20. yılında özlem ve saygıyla andığımız, ölümüyle tüm ülkeyi yasa boğan büyük sanatçının adı verilen parktan, gerek çocuklar, gerekse yetişkinler yararlanabilecek.

Zeki Müren Parkı toplam 1385 metrekare alana kuruldu. Tesiste, 80 metrekare oyun, 679 metrekare dinlenme alanı bulunuyor. Yaya yolu ile Yeniköylülerin hizmetine açılan parkta, ayrıca 82 metrekare fitness ve 444 metrekarelik yeşil alana sahip. 

Daha önce de yeşil alan olarak faaliyetini yürüten bölge baştan aşağı yenilenmesinin yanı sıra çocukların kullanımına göre büyütülüp, sek-sek ve denge gibi geleneksel çocuk oyunlarının oynanmasına yönelik tasarlandı.
 
 
"Parkların Asıl Sahipleri Sizlersiniz"
 

Zeki Müren Parkı açılışında konuşma yapan Başkan Genç, "Biz kapınızdaki temizlik görevlisine kadar size hizmet veren bir ekibiz. Bugün açılışını yaptığımız iki parka, yarın iki park daha ekleyeceğiz. Önümüzdeki haftalarda yine açılışlarımız devam edecek. Bu parkların sahibi de, onlara zarar verecek her türlü olayın önünde duracak olan da sizlersiniz. Ben başta Park Bahçeler Müdürlüğü olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşşekür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı. 

 
Vatandaşlara aşure ikramının da yapıldığı park açılışlarına çocuklarıyla birlikte katılan Sarıyerli aileler Başkan Genç’e mahallelerine kazandırılan parklar için teşekkür etti.
 
 

Fotoğraf Galerisi