Mustafa Kemal Atatürk

ŞİMDİ ‘BİRLİK OLMA’ ZAMANI

Sarıyer Belediyesi ilçedeki tüm okul aile birliklerine Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bir kahvaltı verdi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, okul aile birliği temsilcileriyle el ele tutuşarak, “Şimdi, birlik olma zamanı” sözleriyle toplumsal birlik ve barış mesajı verdi.
16 Mart 2017 / 16 Mart 2017

Okul müdürleri, öğretmenler, MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Mustafa Özcan ve velilerle birlikte eğitim camiası, okul aile birlikleri kahvaltısında bir araya geldi. Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun açılış konuşmasında "Gelecek Benim, Ben Geleceğim " projesi kapsamında okullarda yapılan çalışmalar hakkında genel bilgiler verdi. Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı etkinlikte MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan, okul, anne baba iletişimi ile ilgili bir konuşma yaparak, temel eğitimin önemine vurgu yaptı.

Eğitimin önemini ve okulların eksiklerinin yakından takip edildiğini vurgulayan Belediye Başkanı Şükrü Genç, konuşmasında, toplumsal birlik ve barış mesajı verdi.

Binanın en önemli unsurunun, temeli olduğunu kaydeden Başkan Genç, çocukların eğitiminde ilkokulun öneminin altını çizerek, “Çocuklarımızın, ülkesine, Atatürk’üne, bilime ve derslerine sahip çıkan bireyler haline getirmek zorundayız” dedi.

 

MEF Üniversitesi ile Sarıyer Belediyesi’nin birlikte geliştirdiği bir projeyle eğitimcilerin eğitilmesi konusunda yapılan çalışmaya atıfta bulunan Başkan Genç, “Profesörler, doçentler, sadece öğretmenlerimizi değil, çocukların eğitimine de destek veriyor” dedi.

Genç, Belediye bünyesinde de; SAGEM’lerin, Sarıyer Akademi’nin ücretsiz eğitiminde başarılı sonuçlar elde edildiğini anımsatarak, Milli Eğitim’le rakip olmadıklarını kaydetti.

 

Kritik günlerden geçtiğimizi belirten Başkan Genç, “Referandum sürecinde ortam çok gergin. Hepinizden çevrenizde, mahallenizde barışın sürdürülmesine katkı sunmanızı rica ediyorum. Referandum da geçer. Ama bölünürsek ‘Evet’in de hayırı olmaz, ‘Hayır’ın da.” dedi.

 

Suriye’de de bulunduğunu dillendiren Başkan Genç mültecilerle duygudaşlık kurulması gerektiğini ifade ederek, “Bilin ki o direk dibinde elini açmış dilenen Suriyeli bir zamanlar bizim gibiydi. Bizim de o seviyeye inmemizi isteyen güçler var. Siz okul aile birliklerinin, siyasi görüşünüz, inanç ve etnisiteniz ne olursa olsun, barışı unutmayın ve sakın ihmal etmeyin” dedi.

 

Daha sonra, herkesin el ele tutuşmasını isteyen ve konuklarla el ele tutuşan Başkan Genç, “Bakınız. Burada her görüşten insan var. Ama birbirimizin elini böyle tutarsak, tüm engelleri aşarız” sözleriyle toplumsal birlik ve barış mesajı verdi.

Fotoğraf Galerisi