Mustafa Kemal Atatürk

Mali Hizmetler Müdürlüğü

 EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİNİZİN 2. TAKSİT ÖDEMESİNİ UNUTMAYINIZ!
EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİNİZİN 2. TAKSİT ÖDEMESİNİ UNUTMAYINIZ!
...
 EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİNİZİN 2. TAKSİT ÖDEMESİNİ UNUTMAYINIZ!
EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİNİZİN ...
VEZNELERİMİZ HAFTA SONUDA AÇIK
VEZNELERİMİZ HAFTA SONUDA AÇIK
EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİNİZİ ÖDEYEBİLMENİZ İÇİN VEZNELERİMİZ HAFTA SONU 09:00 VE 15:00 SAATLERİ ARASINDA AÇIK OLACAKTIR....
VEZNELERİMİZ HAFTA SONUDA AÇIK
VEZNELERİMİZ HAFTA SONUDA AÇIK
KAMUOYUNA DUYURU
KAMUOYUNA DUYURU
Son günlerde gerek sosyal medyada gerekse diğer medya alanlarında paylaşılan, Sarıyer Belediyesi’nin yaptığı iddia edilen emlak vergisi artış oranları üzerine bir açıklama yapma gereği oluşmuştur....
KAMUOYUNA DUYURU
KAMUOYUNA DUYURU
MÜKELLEFLERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU
MÜKELLEFLERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU
YENİ HİZMET BİNAMIZDA HİZMETİNİZDEYİZ EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİNİZİ YENİ HİZMET BİNAMIZDAN HIZLI VE KOLAYCA ÖDEYEBİLİRSİNİZ ...
MÜKELLEFLERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU
MÜKELLEFLERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU
EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİNİZİ ÖDEMEYİ UNUTMAYINIZ
EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİNİZİ ÖDEMEYİ UNUTMAYINIZ
Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerinin 1.Taksit Ödemeleri 31 Mayıs 2017 tarihine kadardır....
EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİNİZİ ÖDEMEYİ UNUTMAYINIZ
EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİNİZ...
İLAN VE REKLAM VERGİSİ MÜKELLEFLERİMİZİN DİKKATİNE!
İLAN VE REKLAM VERGİSİ MÜKELLEFLERİMİZİN DİKKATİNE!
2017 yılı İlan ve Reklam Vergilerinizi 31 Ocak 2017 tarihine kadar ödemeyi unutmayınız....
İLAN VE REKLAM VERGİSİ MÜKELLEFLERİMİZİN DİKKATİNE!
İLAN VE REKLAM VERGİSİ MÜKELLEFLERİM...
ABANT
ABANT'TA HİZMETİÇİ EĞİTİM SEMİNERİ
Sarıyer Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen, "2017 yılı Performans Esaslı Bütçeleme ve Son Değişikliklerle Taşınır Mal Yönetimi” konulu hizmetiçi eğitim semineri 20-22 Mayıs 2016 tarihinde Abant’ta gerçekleşti....
ABANT
ABANT'TA HİZMETİÇİ EĞİTİM SEMİNERİ
6736 SAYILI VERGİ AFFI BAŞVURULARI UZATILDI
6736 SAYILI VERGİ AFFI BAŞVURULARI UZATILDI
Sarıyer Belediyesi, kamuoyunda “Vergi Affı” olarak nitelendirilen, 30 Haziran 2016 tarihinden önceki dönemlere ait vergi, ceza, resim ve harçların yapılandırılması konusunda harekete geçti....
6736 SAYILI VERGİ AFFI BAŞVURULARI UZATILDI
6736 SAYILI VERGİ AFFI BAŞVURULARI U...

Mali Hizmetler Müdürlüğü Hakkında

 
 
 
Sarıyer Belediyesi'nin; Belediye Kanunu, Belediye Gelirleri Kanunu ve Büyükşehir Belediyesi Kanunlarından kaynaklanan veya yaptığı iş ve hizmetlerden doğan gelirlerini (vergiler, harçlar, ivazsız bağışlar, kiralar vb.)  araştırmak, saptamak, tarh, tahakkuk ve tahsil ettirmektir.
 
BELEDİYEMİZİN BAŞLICA GELİRLERİ

EMLAK VERGİSİ
Gayrımenkullerden (bina, arsa, arazi) alınan bir vergi olup, emlak vergisi mükellefi gayrimenkulün maliki, varsa intifa hakkı sahibi, her ikisi de yoksa malik gibi tasarruf edendir. Malikin vefatı halinde, iştirak halinde bildirimde bulunacak mükellefler, veraset ilamı fotokopisi ile başvurmaları gerekir. Emlak vergisi bildiriminde bulunmak isteyen mükelleflerimizin başvuru yaparken yanında bulundurması gereken evraklar şunlardır: 
• Tapu fotokopisi,
• Nüfus cüzdanı fotokopisi, 
• Yeni biten binalar için inşaat ruhsatı fotokopisi, binanın bulunduğu adres ( mahalle, sokak, bina, daire veya işyeri numarası varsa apartman veya site adı ). 
Bildirim sahibinin ikamet, işyeri adresi ve vergi numarası ile birlikte, Günyüzü Cad. No:2  Pınar mah. Sarıyer/İstanbul  adresinde bulunan Sarıyer Belediye Başkanlığı Ana hizmet Binası  Gelirler Birimi' ne müracaat etmeleri gerekmektedir.
 
EMLAK VERGİSİNİN ÖDEME SÜRELERİ
Birinci Taksit:
 Mayıs ayı sonuna kadar ödenir.
İkinci Taksit: Kasım ayı sonuna kadar ödenir. 


ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ

Meskenlerde, harcanan su bedeline ilave edilerek (01.01.2004 tarihinden itibaren )  işyerlerinden ise, belediyemizce tahsil edilen bir vergi olup, öncelikle mükellefi, bağımsız bölümü kullanan kişi veya tüzel kişiler, boş olan yerler için ise mal sahibidir. Boş olarak kullanılmayan işyerleri bu vergiden muaftır. 
Çevre Temizlik Vergisi Bildirimi İçin Gerekli Evraklar  
• Nüfus cüzdanı fotokopisi
• Mal sahipleri için, tapu fotokopisi  
• Kiracılar için ise, (işyeri) işe başlama tarihini gösteren belge ve kira kontratı ile birlikte, Günyüzü Cad. No:2 Pınar Mah.Sarıyer/İstanbul  adresinde bulunan Sarıyer Belediye Başkanlığı Ana Hizmet Binası Gelirler Birimi'ne müraacat etmeleri gerekmektedir.
 
Çevre Temizlik Vergisinin Ödeme Süreleri:
Birinci taksit: Mayıs ayı sonuna kadar ödenir
İkinci taksit: Kasım ayı sonuna kadar ödenir.
 
İLAN REKLAM VERGİSİ

5393 sayılı Belediyeler Kanunu gereğince, Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı olan ana arter ve caddelerde bulunan reklam tabelaları için, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ilan ve reklam vergisi beyannamesi verilir. Belediyemiz sorumluluk alanlarında kalan ilan ve reklam tabelaları için, Başkanlığımız Gelirler Birimi'ne  müracaat edilir ve Gelirler Birimi'nin diğer birimlerle oluşturduğu ekipler tarafından kontrol edilerek uygunluğu tespit edildikten sonra, ilan ve reklam vergisi beyanları kabul edilerek tahsilatı yapılır.İlan ve reklam beyanları ocak ayı içerisinde kabul edilir. Verginin son ödeme tarihi 31 Ocak’tır. Bez afiş ve el ilanları için ,Gelirler Birimi'nin oluşturduğu ekiplerin kontrolünden sonra,  izin verilir ve ödemesi peşin yapılır.

 
EĞLENCE VERGİSİ
Başkanlığımız sınırları dahilinde faaliyet gösteren eğlence yerlerinden her ayın 20’sinde, geçmiş aya ait eğlence vergisi bildirimi alınır,  bildirime göre tahakkuku ve tahsilatı yapılır.

 
İŞ YERİ AÇMA HARÇLARI
Ruhsat ve Denetim tarafından tahakkuk ettirilir ve peşin olarak tahsil edilir.

 
İŞGAL HARCI
Umuma ait yerlerin mükellefler tarafından izin alınarak , yeşil alanların Zabıta Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Emlak İstimlak Müdürlüğü ekiplerinin tespiti ile, ayrıca Başkanlıkça izin verilen yerlerin işgallerinden de, aylık olarak tahsil edilir. (büfe vb. yerler)    

   
HARCAMA İŞTİRAK PAYI
Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü'nce cadde ve sokaklara asfalt, bordür,tretuvar ve kilit parke yapılması sonucu, söz konusu cadde veya sokakta gayrimenkulü bulunan bina sahiplerinden, sahip oldukları arsa hisse oranına göre yapılan masrafın oranlaması sonucu, Belediye Gelirleri Kanununun 86. Maddesi gereğince, tahakkuk ettirilen bir gelir türüdür.

Bu Harçlar Dışında Alınan Başlıca Harçlar :
Haberleşme Vergisi, Elektrik Tüketim Vergisi, Tatil Günü Çalışma Ruhsat Harcı, Ölçü ve Tartı Aletleri Muayene Harcı, Bina İnşaat Harcı, Kayıt ve Suret Harcı, Muayene ve Ruhsat Rapor Harcı.

 
DEĞERLİ SARIYERLİLER;
EMLAK, ÇEVRE TEMİZLİK, İLAN REKLAM VERGİSİ VE TAHAKKUKU YAPILMIŞ BELEDİYE GELİRLERİNİN ÖDEMELERİNİ SÜRELERİ İÇERİSİNDE SİCİL NUMARANIZI YAZARAK SARIYER HALK BANKASI TR94 0001 2009 8630 0007 0000 22 HESAP NUMARASINA EFT VEYA HAVALE YAPABİLİRSİNİZ.
BELEDİYE GELİRLERİ İLE OLUŞAN HER TÜRLÜ SORUNLARINIZ İÇİN GÜNYÜZÜ CAD. NO:2 PINAR MAH.SARIYER/İSTANBUL  ADRESİNDE BULUNAN SARIYER BELEDİYESİ ANA HİZMET BİNASI GELİRLER BİRİMİNE MÜRACAAT EDEBİLİRSİNİZ.
 • GAYRİMENKUL ALIM SATIMI VE İŞYERİ DEVİRLERİNİZDE ÖNCELİKLE ALACAĞINIZ VEYA AÇACAĞINIZ İŞYERİNİN VERGİ BORCU OLUP OLMADIĞINI ÖĞRENİNİZ.
   
 • İŞYERLERİNİZİ TAHLİYE ETTİĞİNİZDE BURASI İLE İLGİLİ BİLDİRİMLERİNİZİ KAPATTIRINIZ. 
 • EMLAK ALIMLARINIZDA MÜTESELSİL SORUMLULUKTAN DOLAYI SATIN ALACAĞINIZ EMLAK’IN BÜTÜN VERGİ BORÇLARINI ARAŞTIRINIZ.

VERGİNİZİ BANKADAN ÖDEYEBİLİRSİNİZ
 
BANKALAR
Halk Bankası Sarıyer Şubesi Hesap No: 07000022
IBAN No   : TR94 0001 2009 8630 0007 0000 22

 

Mali Hizmetler Müdürlüğü Organizasyon Şeması

Mali Hizmetler Müdürlüğü Aşağıdaki Birimlerden Oluşur;

 1. Muhasebe Birimi
 2. Stratejik Planlama Birimi
 3. Bütçe ve Performans Birimi

       ç. İç Kontrol ve Ön Mali Kontrol Birimi

 1. Gelir Tahakkuk Birimi
 2. Gelir Tahsil Birimi
 3. Gelir Takip Birimi
 4. Maaş Birimi

Mali Hizmetler Müdürlüğü İletişim Bilgileri

 
Mali Hizmetler Müdürü
Sevim KOÇ

E-Posta: sevimkoc@sariyer.bel.tr
E-Posta: gelirler@sariyer.bel.tr

E-Posta: hesapisleri@sariyer.bel.tr
Tel        : 444 1 722
Adres   :
Pınar Mahallesi, Günyüzü Caddesi No:2, 34460 Sarıyer/İstanbul