Mustafa Kemal Atatürk

KİLYOS ÇEVRE VE SANAT GÜNLERİ SONA ERDİ

Sanatın, doğa ve eğlenceyle bütünleştiği Kilyos Çevre ve Sanat Günleri sona erdi. Birbirinden farklı etkinliklerle gerçekleştirilen festivalde, ‘Adalet’ temasıyla yapılan kumdan heykeller sanatseverler tarafından beğeni toplarken, çevreci üretim atölyeleri de katılımcıları bilinçlendirdi
10 Eylül 2017 / 10 Eylül 2017
Mahalle : Tüm Sarıyer

Kilyos Çevre ve Sanat Günleri üç günlük programın ardından kapanışını yaptı. Etkinliğe yedi ülkeden 50’ye yakın sanatçı katıldı. Çevre ve sanatı buluşturan festivalde, Adalet temasıyla 20 heykel çalışması yapıldı.  Tecrübeli sanatçıların ellerinde şekillenen kumlar katılımcılardan ilgi gördü. Etkinlik boyunca Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Sarıyer Belediyesi iş birliğinde hazırlanan protokolle gerçekleştirilen Hurdadan Sanata Heykel Sempozyumu Sergisi de görücüye çıktı. Sergide Marmara Üniversitesi öğrencilerinin  hurda atıklardan yaptığı martı heykeli de sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Katılımcılara Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından sertifika verildi.

 

 

Üretim atölyeleri yer aldı

 

Sanatsal aktivitelerin yanı sıra çevreci derneklerin düzenlediği forumlar da doğaseverleri bir araya getirdi.  Ekolojik üretimlerin yapıldığı etkinlikte, Yeryüzü Derneği üretim atölyeleriyle yer aldı. Konuklar; Şehirde Perma Kültür, Eko Köy Tanıtımı, Kompost Yapımı, Gıda Toplulukları gibi forumlara katıldı.  Atölyelerde ekşi mayalı ekmek, sirke ve peynir yapımını gören vatandaşlar, alternatif üretim teknikleri hakkında bilgilendirildi.

 

 

Sarıyer Girişimci Kadın Kooperatifi, TAP, Çekül, Deha Biyodizel, Exitcom, Kilyos Doğal Çevresini Koruma Derneği, SAGEM, Trend Dk, Yeni İnsan Yayınevi, Yeryüzü Derneği, Sapkın Köstebek, Belgrad Ormanı Koruma Gönüllüleri Derneği’nin katılımıyla düzenlenen festival, üç günlük programın ardından Adalılar grubunun konseriyle sona erdi.

 

Görüntüler için tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=YPpBm6CUops&feature=youtu.be

Fotoğraf Galerisi