Mustafa Kemal Atatürk

AYAZAĞA’DA TAPU SEVİNCİ! HAK SAHİPLERİ TAPULARINA KAVUŞTU

Sarıyer Belediyesi, Ayazağa’da elinde tapu tahsis belgesi olan ve tüm işemlerini tamamlayan hak sahiplerine 2981 sayılı yasa çerçevesinde tapularını dağıttı.
30 Eylül 2017 / 30 Eylül 2017

Sarıyer Belediyesi, Ayazağa’nın yıllardır kanayan bir yarası olan tapu sorununu çözdü. Uzun zamandır 2981 sayılı yasaya göre, elinde tapu tahsis belgesi olan vatandaşların tapu alması için çalışan Sarıyer Belediyesi bu sorunu da çözdü. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibi hak sahiplerini Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle tapularına kavuşturdu.

 

Size Hizmet Borcum Var

Tapu töreninin ardından vatandaşlara kentsel dönüşüm ve imar faaliyetlerine ilişkin bilgiler de verildi. Kentsel dönüşüm ve İmar hakkında yapılan bilgilendirme toplantısına katılan binlerce Sarıyerli geniş yolları, yeşil alanları ve sosyal donatılarıyla dikkat çeken yeni Ayazağa projesiini birinci ağızdan dinledi. Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Şükrü Genç, diğer bölgelerde de tapu sorununun çözümü için çalıştıklarını belirterek, Ayazağa’da yapılacak bilgilendirme toplantısı için asılan tüm afişlerin ortadan kaldırıldığına da dikkat çekti. Vatandaşların istemediği hiçbir evraka imza atmayacağını yinelen Genç, “Benim yaradana bir can borcum, size de hizmet borcum var” diyerek çalışmaların devam edeceğini açıkladı.

 

Kimse Binanızı Yıkamaz

 

Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay ise, vatandaşların ellerindeki araziyle ilgili olarak gelen tekliflere karşı dikkatli olmaya davet ederek, elinde 10 metrekare olan vatandaşın bazı modellerde, hiç dönüşemeyeceğine dikkat çekti. Atalay, “Tüm vatandaşlarımızın, hak ettikleri maksimum alanı almaları için çalışıyoruz” dedi. Atalay, teknik ekibin her aşamada vatandaşı bilgilendirmeye hazır olduğunu belirterek, “ Bizimle anlaşan hiçbir firma yok. ‘Belediye adına geldim, binanızı yıkacağım’ diyecek kimse de yoktur. Şükrü Başkan olduğu sürece de hiç kimse binanızı yıkamaz” açıklamasında bulundu.

 

İşte tapu dağıtımından içinizi ısıtacak görüntüler:

Fotoğraf Galerisi