Mustafa Kemal Atatürk

İSTİKLAL MARŞIMIZ 96 YAŞINDA

İstiklal Marşı'mızın kabülünün 96. yıl dönümü, Sarıyer Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda düzenlenen törenle kutlandı.
12 Mart 2017 / 12 Mart 2017

Sarıyer Belediyesi, Sarıyer Atatürkçü Düşünce Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen törende eserin yazarı, ulusal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’da anıldı. Başta Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından emekli öğretmen Sahire Güldür’ün sunuculuğunda, gerçekleşen törende Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, İstiklal Marşı’nın tarihçesi ve ulusumuz için önemine dair bir konuşma yaptı.

 

Başkan Genç: İstiklal Marşımızın yazıldığı zamanı göz ardı etmemek lazım.

 

Törendeki konuşmasına Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve şükranla anarak başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Marş'ın yazıldığı dönemi de unutmamak gerektiğini söyledi. “İstiklal mücadelemizin temsili olan Marş'ımızın değerini iyi bilmemiz ve onu yaşatmamız gerekir” diyen Başkan Genç sözlerini; “Bizim bu ülkede huzur içinde yaşamamız için canlarını feda eden şehitlerimizi özlem ve rahmetle anıyorum. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk ve onun eseleri” diye bitirdi. 

Sarıyer Belediye Tiyatrosu oyuncularından Ekin Gündü’nün coşkulu alkışlar eşliğinde okuduğu İstiklal Marşı’nın ardından tören sona erdi.    
 

Fotoğraf Galerisi