Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns
HABERLER
UĞUR MUMCU SARIYER’DE ANILDI
  24.01.2020
Araştırmacı-gazeteci Uğur Mumcu’nun bombalı bir saldırıyla katledilmesinin üzerinden 27 yıl geçti. Adalet ve demokrasi mücadelesinde bayraklaşan Uğur Mumcu Sarıyer Belediyesi tarafından adının yaşatıldığı parkta kendisine ait sözlerle anıldı.
SARIYER AKADEMİ TATİLDE DE ÖĞRENCİLERLE BERABER
  21.01.2020
Okulların yarıyıla girmesi ile beraber tüm öğrenciler tatil yapmaya başladı. Sarıyer Akademi’de eğitim alan 12. sınıf öğrencileri ise tatilinin ilk haftasını hızlandırma kampında geçirerek, öğretmenlerle bireysel çalışmalar yapacak.
BAŞKAN GENÇ MUHTARLARLA BULUŞTU
  21.01.2020
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilçede hizmet veren muhtarlarla, düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kahvaltıya katılım oldukça yoğundu. Sarıyerlilerin daha huzurlu ve refah içinde yaşayabilmeleri için mahalle muhtarlarıyla koordineli çalıştıklarını belirten Genç, yaptığı konuşmada birlik, beraberlik vurgusu yaptı.
BÜTÜN OKULLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR
  20.01.2020
Havaların soğumasıyla birlikte salgın hastalıklara yakalanma riski de artıyor. Sarıyer Belediyesi, bu salgınların önüne geçmek için okullarda dezenfekte çalışmasına başladı.
BURS KARTLARI DAĞITILDI
  17.01.2020
Her yıl yapılan tasarruflarla ilk, orta ve lise öğrencilerine eğitim yardımı desteği sağlayan Sarıyer Belediyesi, ‘Eğitimde fırsat eşitliği’ sloganıyla başlattığı proje kapsamında bu yıl toplam 6 bin 490 kişiye burs verecek.
“EL ELE VERİP SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”
  16.01.2020
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, okul aile birliği temsilcileriyle bir araya geldi. Öğretmenler ve okul yöneticilerinin de katıldığı geleneksel kahvaltıda konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Şartlar ne olursa olsun el ele verip bu sorunları aşmaya çalışacağız” dedi. Toplantıda okullara bir yıllık temizlik malzemesi yardımı yapıldı.
NE GÜZEL ŞEY HATIRLAMAK SENİ
  15.01.2020
Fevkalâde memnunum dünyaya geldiğime, toprağını, aydınlığını, kavgasını ve ekmeğini seviyorum.
FIRTINA ALARMI
  07.01.2020
Sarıyer Belediyesi ekipleri, İstanbul’u esir alan sağanak yağış ve fırtınada vatandaşların mağduriyet yaşamaması için seferber oldu. Çağrı merkezine gelen 160 yardım talebinin tamamına müdahale eden ekipler, çalışmalarını sabaha kadar sürdürdü.
2019 BÖYLE GEÇTİ
  03.01.2020
Sarıyer Belediyesi 2009 yılından bu yana daha yaşanabilir bir Sarıyer için sürdürdüğü hizmetlerine 2019’da yenilerini ekledi. Eğitim, sağlık, kültür sanat gibi birçok alanda vatandaşlara hizmet sunan Sarıyer Belediyesi’nin tek amacı her yıl daha iyisini yapmak.
RİTİMLİ, YEŞİLÇAMLI YILBAŞI KUTLAMASI
  30.12.2019
Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) öğrenci ve aileleri, düzenlenen yılbaşı kutlamasında 2019’a birbirinden eğlenceli etkinliklerle veda etti. Özel ritim ve drama gösterisi hazırlayan çocuklar, izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.