Sarıyer TV
Sarıyer Belediyesi
contetns
HABERLER
SARIYER 95 PROJESİ ŞİMDİ ONLINE
  03.04.2020
Bebeklerin, çocukların ve ailelerin uygun şartlarda yaşayabilecekleri sağlıklı, refah ve canlı kentler yaratmak için yürütülen Sarıyer 95 projesi dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle evlerde online olarak yapılmaya devam ediyor. Anneye gönüllü danışmanlık hizmetleri ve psikolojik destek veren bu proje ile fiziki alanlar, küçük çocukların oyun oynayabilecekleri şekilde düzenleniyor.
SARIYERLİLER EVİNDE SPOR YAPIYOR
  02.04.2020
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında "Evde kal" çağrılarına uyan Sarıyerliler, evdeki zamanlarını yoga, pilates, zumba, aerobik gibi spor dersleri, konser ve çocuklar için hazırlanan drama videolarıyla kaliteli şekilde değerlendirirken, hem ruh hem de fiziksel sağlıklarını koruyor.
CAN DOSTLARIMIZ BİZE EMANET
  31.03.2020
Sarıyer Belediyesi, içinde bulunduğumuz bu sıkıntılı günlerde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını da unutmadı.
VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU KURULDU
  24.03.2020
Korona virüs salgınına karşı risk grubunda olan 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağının ardından, Sarıyer’de Vefa Sosyal Destek Grubu kuruldu. Tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını olmayan vatandaşlar için çalışmalar başlatan grup, ihtiyaç sahiplerin evlerine giderek erzak yardımında bulunuyor.
İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ
  23.03.2020
Sarıyer Belediyesi 65 yaş üstü vatandaşlara gıda ve temizlik malzemesi yardımı yaparken ihtiyacı olan 5 bin 262 kişiye de karantina parası verecek.
KORONA AŞKA ENGEL OLAMADI
  21.03.2020
Dünyayı etkisi altına alan Korona virüse karşı alınan tedbirler nikah salonlarında da uygulanmaya devam ediyor. Sarıyer’de evlenmek isteyen çiftlerin nikâhları korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında açık havada kıyıldı.
CAN DOSTLARIMIZ UNUTULMADI
  20.03.2020
Sarıyer Belediyesi salgın günlerinde sokakta yaşam mücadelesi veren dostlarımızı için besleme çalışmalarını artırdı. 25 noktada periyodik olarak besleme çalışmalarını sürdüren ekipler sosyal medyadan gelen talepleri de karşılıksız bırakmadı.
SARIYER'İN SULTANLARI FİNAL'DE
  20.03.2020
TVF 1.Lig'de mücadele eden, Sultanlar Ligi yolunda şampiyonluğu hedefleyen Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı, lig boyu gösterdikleri performansla yarı finali kendi grubunda namağlup lider tamamlayarak finale çıkmaya hak kazandı.
SARIYER’DE DAVETSİZ İLK NİKÂH KIYILDI
  19.03.2020
Sarıyer Belediyesi, yeni tip Korona Virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilen nikah törenlerini, gelin, damat ve 2 şahidin katılımıyla yapma kararı aldı. Tedbirler kapsamında misafirlere ateş ölçümü de yapılıyor.
HASTANELER DEZENFEKTE EDİLİYOR
  18.03.2020
Sarıyer’in pek çok noktasında Sarıyer Belediyesi tarafından sürdürülen dezenfekte çalışmaları, devlet hastanesinde de yapıldı. Çayırbaşı’nda bulunan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanı sıra ekipler Bahçeköy Merkez Cami ve Büyükdere’nin en işlek yerlerinden biri olan ana caddeyi de dezenfekte etti.